Rendez-vous à la française v Brně

  6.2.2024  Aktuality

Víte o tom, že Francie je 3. nejvýznamnějším ekonomickým partnerem České republiky a že u nás působí přes 500 francouzských firem, kterým ale stále chybějí pracovníci mluvící plynule francouzsky?

Také proto byla uspořádaná akce Rendez-vous à la française (Setkání po francouzsku) v Brně. Uspořádala ji Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity spolu s Velvyslanectvím Francie v České republice a dalšími institucemi. Přijeli na ni studenti ze 13 středních škol, hlavně z Jihomoravského kraje, ale i ze Šumperka, Kroměříže nebo my z Přerova.

Po úvodních proslovech následoval bohatý program. Zástupci tří fakult MUNI nám představili studijní programy s francouzštinou, zejména unikátní meziuniverzitní magisterský program  Veřejná správa (Administration publique), zkráceně MFTAP, na kterém se podílí Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity a Université de Rennes. Absolventi tohoto double degree programu získají na závěr studia dva diplomy z obou univerzit.

Asi nejvíce nás zaujal kulatý stůl, který moderovala jedna z hlavních organizátorek setkání, Hana Delalande z pedagogické fakulty. Šest hostů, absolventů MUNI, nám popsalo, jak jim znalost francouzštiny ovlivnila život. Byli to například Roman Dušil, generální ředitel české a slovenské pobočky firmy Pierre Fabre, Lenka Bursíková, soudkyně Krajského soudu v Praze, nebo Michal Macko, ředitel Francouzsko-české obchodní komory.

Ve foyer fakulty probíhalo podnikatelské fórum, kterého se zúčastnili zástupci firem, hledající francouzsky mluvící pracovníky (Kyndryl, Zebra Technologies, Notino a další.). Tři naši aktivní studenti se mezitím zúčastnili semináře o tvorbě životopisu na LinkedIn, zatímco další živě diskutovali například se zástupkyní Francouzského velvyslanectví. Příjemným bonusem navíc pro všechny bylo bohaté občerstvení.

Věříme, že akce splnila svůj účel. Potvrdili jsme si, že mluvit francouzsky je v dnešním světě obrovská výhoda a velké plus a že znalost francouzštiny může být pro budoucí kariéru klíčová.

Za PK FJ Mgr. Kateřina Krejčí

Více podrobností v článku zde:

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc