Rendez-vous à la française

  5.4.2022  Aktuality

Studenti kvint, sext a oktáv si dali rande po francouzsku…

Ve středu 30. března jsme navštívili spolu se studenty francouzštiny z kvint a oktáv fórum pracovních příležitostí s názvem Rendez-vous à la francaise. Akce, určená studentům středních a vysokých škol, byla součástí dvoutýdenního festivalu Bonjour Olomouc. Získali jsme zde informace o možnostech studia francouzského jazyka v České republice i ve Francii a o možnostech uplatnění po ukončení studia střední i vysoké školy.

Událost byla zahájena v aule Univerzity Palackého proslovem francouzského velvyslance Alexise Dutertra. Dalšími přednášejícími byli například rektor UPOLu Martin Procházka, děkan filozofické fakulty Jan Stejskal, a také zástupci francouzských firem v České republice. Kulatý stůl o možnostech francouzského vzdělávání a zaměstnání v České republice moderoval Eric Playout, atašé pro francouzský jazyk v České republice.

Po diskuzi vedené ve francouzštině (se simultánním překladem do češtiny) byly pro nás připraveny zajímavé interaktivní workshopy, kde jsme si prohloubili své schopnosti v písemném a mluveném projevu a ověřili své znalosti o Frankofonii v interaktivním kvízu.

Poté jsme se všichni přesunuli o patro níže ke stolům s ochutnávkou gastronomických specialit, které pro nás připravila Střední škola obchodu a služeb, a kde jsme také mohli navštívit stánky přítomných firem.

Domů jsme se vraceli bohatší o mnoho nových informací a zážitků a také s motivací dále se věnovat francouzštině v příštím studiu i v budoucí kariéře.

Studenti francouzštiny, sexta a
 

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc