Projektový den – návštěva Francouzského centra v Olomouci

  17.10.2021  Aktuality

V pondělí 11. října jsme se vydali se studenty francouzského jazyka z obou septim do Olomouce.

Hlavním cílem byla návštěva Filozofické fakulty Univerzity Palackého a Francouzského centra, obojí se nachází na ulici Křížkovského, kde je zároveň i rektorát univerzity.

Mgr. Stanislav Pisklák, odborný asistent a doktorand, nás seznámil nejen s historií, ale zejména současností Francouzského centra, s jeho akcemi a aktivitami, které pořádá. Informace se týkaly i možností studia francouzštiny na Univerzitě Palackého a blížících se mezinárodních zkoušek z FJ.

Naše další kroky pak směřovaly do historického centra Olomouce, kde studenti přednesli připravené referáty o nejvýznamnějších památkách, samozřejmě ve francouzštině. Domů jsme se vraceli bohatší nejen o nové informace, ale také plní zážitků a plánů do budoucna.

Za komisi francouzského jazyka Kateřina Krejčí

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc