Přežijí želvušky jaderný útok?

  9.6.2023  Aktuality

Jakub Pavlík by o tom mohl něco vědět...

V pátek 2. 6. 2023 se v prostorách Přírodovědecké fakulty UP Olomouc konala Konference mladých přírodovědců, jakožto vyvrcholení prací žáků zapojených do řešení projektových témat programu Badatel.

Sedmnáctý ročník reprezentoval i žák naší školy Jakub Pavlík ze sexty a. Celý rok usilovně pracoval v tříčlenném týmu na biologickém projektu zaměřeném na výzkum odolnosti želvušek vůči radiačnímu a tepelnému stresu. Radiační experimenty prováděl ve spolupráci s katedrou Jaderných reaktorů ČVUT v Praze v reaktoru VR-1.

Konference se účastnilo celkem 17 prací. Jakub svým příspěvkem, v němž prezentoval své dosavadní výsledky badatelské činnosti, získal krásné 2. místo a jako jediný také cenu publika.

Jakub Pavlík: „Měl jsem možnost podílet se na výzkumné činnosti, vyzkoušel jsem si obhajobu práce na vysokoškolské úrovni. Poslechl jsem si další zajímavé přednášky i z jiných oborů, zjistil jsem mnoho nových věcí a mohl o nich se studenty konverzovat.“

Kubovi gratulujeme k  prvním úspěchům na vědecké půdě, přejeme mnoho dalších úspěchů a také radost z dobře vykonané práce.
https://www.prf.upol.cz/nc/zprava/clanek/vedci-z-up-zkoumaji-extremni-odolnost-zelvusek-pomahaji-jim-v-tom-stredoskolaci/

Eva Březinová,
školní koordinátorka SOČ

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc