Překladatelská soutěž

  19.1.2023  Aktuality

Jak si naši student vedli v cizojazyčných překladech?

Ve čtvrtek 12. ledna se konalo v Olomouci na Filozofické fakultě Univerzity Palackého ústřední kolo překladatelské soutěže pro středoškoláky, vyhlašované každoročně Univerzitou Palackého.

Naši školu reprezentovalo 10 vybraných překladatelských talentů, za každý cizí jazyk dva. Za angličtinu to byl Jaromír Nezhyba z oktávy a a Václav Holubář z kvinty a, za francouzštinu Josef Měšťánek a Hanka Špalková z oktávy b, němčinu reprezentovaly Lucie Pátková z oktávy b a Eliška Andrýsková ze septimy a, španělštinu Martin Skýpala a Monika Gadasová, oba ze sexty b a ruštinu Jana Hradilová a Vojtěch Zámorský ze sexty a.

Všichni soutěžící obdrželi dva texty v cizím jazyce, jeden publicistický a jeden umělecký, které měli za daný časový limit 120 minut přeložit do českého jazyka. Jak se s tímto úkolem vypořádali a kdo vyhrál? To se dozvíme už 24. ledna na stejném místě při slavnostním vyhlášení výsledků.

Kateřina Krejčí

Štítek: Soutěže

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc