Pozdravy ze Španělska

  7.10.2023  Aktuality

Několik žáků se s vyučujícími španělského jazyka vydalo poznat španělštinu přímo ke zdroji. Za krátké shrnutí prvních dvou dnů děkujeme Sabči Korejzové z 2b.

Den 1.

Po dlouhé cestě autobusem jsme se zastavili v hlavním městě provincie Gipuzkoa San Sebastian. Město leží kousek od hranic s Francií, tak není divu, že jeho kulturu hodně ovlivnila právě Francie. V roce 1813 v San Sebastian propukl požár, a tak se nedochovalo moc původních staveb. Dnes, když se procházíte spletitými uličkami, můžete potkat mnoho stylů architektury (od antického Řecka po novodobé skleněné stavby). Navštívili jsme asi tři katedrály. Každá byla jiná, ale všechny nás ohromily svou velikostí a krásou. Vyšplhali jsme k soše Ježíše, která se tyčí nad městem a podívali jsme se do malého muzea pod ní. Pak už jsme si užívali Atlantiku a teplého počasí na pláži. Večer jsme si naposledy prošli město, nasedli do autobusu a jeli do Bilbaa, kde jsme se ubytovali.

Den 2.

Konečně jsme se aspoň trochu vyspali a po snídani jsme vyrazili na Gaztelugatxe. Fanoušci Game of thrones by nám záviděli, protože právě Gazterlugatxe je v seriálu použito jako Dračí kámen. Dopoledne jsme se málem upekli v městečku Guernica, které bylo pro Basky velmi důležité. Guernica zažila první kobercový nálet na světě, při kterém bylo zničeno 80 % města. Sami jsme si vyzkoušeli simulaci náletů v bunkru. Přesunuli jsme se do hlavního města Baskicka Vitoria - Gasteiz, kde jsme obdivovali graffiti, paláce, které byste si spletli s honosnými městskými domy, náměstí a radnici. Naší poslední zástavou byl obchod, kde jsme koupili večeři a jeli na ubytování.

Štítek: Exkurze, zájezdy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc