Postupy v Matematické olympiádě (aktualizováno)

  18.2.2022  Aktuality

Během měsíce ledna se uskutečnila postupová kola různých kategorií Matematické olympiády. Jak si vedli naši zástupci?

Proběhlo krajské kolo Matematické olympiády kategorie A, které přineslo velký úspěch Lence Poljakové ze sexty a. Lenka obsadila druhé místo a postoupila do celostátního kola Matematické olympiády. Také další účastnící krajského kola z naší školy se neztratili: Vendula Onderková získala třetí místo, Anna Pecháčková páté místo a Ondrej Dulanský šesté místo, všichni jsou z oktávy a.

Další důležitou soutěží bylo okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9. Zvítězil Lucian Poljak před Jonášem Menšíkem, oba z kvarty b, na čtvrtém místě a úspěšným řešitelem se také stal Filip Žydel z kvarty a. Všichni tři chlapci si tímto vybojovali postup do krajského kola.

----------- aktualizováno
Na konci ledna také proběhla klausurní část I. kola Matematické olympiády kategorií B a C, ze které úspěšní řešitelé postupují do krajského kola. Kategorii B vyhrála společně s plným počtem bodů děvčata ze sexty a: Eliška Andrýsková a Lenka Poljaková. Kategorii C rovněž s plným počtem bodů vyhrál Lucian Poljak z kvarty b, druhé místo získal Štěpán Pospíšil z kvinty a a třetí místo obsadil Jindřich Kukla, také z kvinty a. Úspěšným řešitelem se ještě stal Martin Skýpala z kvinty b.

Všem soutěžícím matematikům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalších kolech.

Za PK matematiky
Jitka Čtvrtníčková

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc