Postupy do celostátního kola MO

  25.2.2024  Aktuality

V lednu proběhlo krajské kolo 73.ročníku Matematické olympiády kategorie A, určené pro nejzdatnější studenty středních škol.

Jedná se o nejobtížnější kategorii, pro kterou se uskutečňuje i celostátní kolo, ze kterého se mohou ti nejúspěšnější nominovat na mezinárodní matematickou olympiádu.

V letošním roce dosáhli naši žáci zcela mimořádného úspěchu, když do celostátního kola se probojovali tři zástupci naší školy. Nejlepším matematikem Olomouckého kraje se stal Lucian Poljak ze sexty b. Dalšími postupujícími do celostátního kola se stali Lenka Poljaková z oktávy a a Štěpán Pospíšil ze septimy a.

Pěkného výsledku ale dosáhli i další úspěšní řešitelé krajského kola: Radim Krška a Martin Skýpala, oba ze septimy b a Eliška Andrýsková z oktávy a.

Součástí matematické olympiády je i kategorie "P" - programování, ve které dosáhli 2 naši žáci vynikajícího úspěchu. Do celostátního kola postupují z 1.místa v kraji Lucian Poljak ze sexty b a z 2. místa Jáchym Kouba z oktávy a.

Všem našim studentům gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím do celostátního kola hodně štěstí.

Za PK matematiky
Mgr. Jitka Čtvrtníčková

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc