Opět na MO Itálie

  18.5.2023  Aktuality

Ve dnech 4. až 7. května tohoto roku se po Covidové pauze zúčastnila skupina vybraných matematiků z našeho gymnázia celostátního finále matematické olympiády Itálie v Cesenaticu.

Díky pozvání organizátorů italské olympiády měl tým žáků naší školy ve složení: Lucian Poljak (kvinta b), Štěpán Pospíšil (sexta a), Martin Skýpala (sexta b) a Lenka Poljaková (septima a), možnost podívat se do Itálie a řešit úlohy po boku nejlepších matematiků středních škol celé Itálie. Náš tým posílili také dva hosté, a to Tereza Černá (Gymnázium Jana Keplera, Praha) a Patrik Štencel (Mendelovo gymnázium, Opava). Vedení a doprovodu se ujali učitelé Jan Raška a Jaroslav Švrček.

Všech 6 žáků dohromady vytvořilo silný tým pro soutěž „Gara a squadre“, která probíhala dva dny. Tým se přes semifinále, které proběhlo předvečer finálového kola, probojoval až do finále. Kde obsadil 20. místo ze všech 64 týmů, které se do finále z celé Itálie probojovali a nakonec si každý člen zasloužil odměnu v podobě hodnotných cen.

Třem z našich žáků také bylo umožněno zúčastnit se soutěže pro jednotlivce „Gare individuali“. V této kategorii soutěžilo 300 nejlepších matematiků ze všech koutů Itálie. Lenka Poljaková získala v této konkurenci bronz, což je velký úspěch a Lence gratulujeme!

Ve volném čase mezi soutěžními koly naše skupinka navštívila město Rimini a další významná a krásná místa v okolí i v centru Cesenatica.

Děkujeme organizátorům olympiády za pozvání a pevně věříme, že i v dalších letech budou mít nejlepší matematici z naší školy možnost účasti na této zajímavé a netradičně pojaté matematické soutěži.

Lenka Poljaková, Jan Raška

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc