Olympiáda dětí a mládeže

  25.1.2023  Aktuality

Máme na ní naše 2 želízka v ohni!!

Olympiáda dětí a mládeže, 22.-26.1.2023, Špindlerův Mlýn

Olympiáda dětí a mládeže vznikla v roce 2003 jako projekt Českého olympijského výboru pořádaný ve spolupráci s jednotlivými kraji a sportovními svazy. Jednou za dva roky se konají zimní hry a mezitím hry letní, v pořadatelství se střídají různé kraje.

V letošním roce se na tuto olympiádu nominovali 2 žáci z naší školy:

  • Beáta Březíková, tercie a - šachy
  • Adam Kočara, tercie b – lední hokej

Tady je jejich pohled....

Moje cesta na olympiádu

Hokej hraji od svých pěti let. Začínal jsem v přerovské přípravce a po nástupu na hokejovou školu Želatovská v něm pokračoval v žákovských kategoriích. Odmala mě to bavilo víc v obraně než v útoku, a to mi vydrželo dodnes. Mimo hokej také dělám roky rekreačně judo. Na olympiádě bude z našeho klubu HC ZUBR Přerov devět kluků. Šest bude reprezentovat olomoucký kraj, tři zlínský kraj. Pouze tři z nás jsou v Přerově od přípravky. Od šesté třídy jsem byl pravidelně nominován na akce VTM velmi talentovaná mládež) a postupně jsem si vybudoval důvěru trenérů. I když nepatříme k favoritům turnaje, udělám maximum pro úspěch našeho týmu. V tuto chvíli je to pro mě vrchol hokejové kariéry. Jsem šťastný, že budu reprezentovat náš kraj, město i moji školu Gymnázium Jakuba Škody.

Adam Kočara

Pro mnoho lidí bude možná překvapením, že jedním ze sportů jsou šachy. Nominována jsem byla Šachovým svazem Olomouckého kraje na základě Ela, vítězství v krajském přeboru a stříbra na Mistrovství Moravy a Slezska. Budu hrát turnaj jednotlivců v kategorii dívek (bohužel tam bude mnoho zkušenějších šachistek) a turnaj čtyřčlenných družstev (já plus tři nominovaní hoši z OK). Účastním se Olympiády poprvé a jsem ráda, že jsem byla vybrána, je to pro mě pocta. Snad neudělám moc velkou ostudu :D.

Beáta Březíková

Beátě a Adamovi držíme palce!

Mgr. Lenka Ticháčková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc