Olomoucké RoboKáry

  13.11.2023  Aktuality

V sobotu 11. listopadu jsme se v rámci akce Maker Faire v Olomouci zúčastnili 3. ročníku robotické soutěže Olomoucké RoboKáry. Cílem soutěžících družstev bylo postavit robota, který si autonomně (případně přímo řízeně) musí proklestit cestu mezi dalšími třemi roboty a co nejvícekrát projet v časovém limitu okruh vymezený barevnými mantinely.

Za kroužek robotiky nás reprezentovaly dva týmy. V kategorii "autonomní roboti SŠ a Open" již tradiční tým Combat Wombat ve složení Jáchym Kouba (oktáva a), Jindřich Kukla (septima a) doplnil tentokrát ještě Oto Skýpala (kvarta a). Mladší kategorii "autonomní roboti ZŠ" zastupoval tým 5G ve složení Michael Zborek a Marek Škrabal (oba tercie a). Na přípravě se pak podílel i Mikuláš Kašpařík (kvarta a), který ale smolně onemocněl a samotného závodu se nemohl zúčastnit. Poslední kategorii přímo řízených robotů jsme neobsadili.

Oba naše týmy předvedly se svými stroji výborné výkony a jednoznačně postoupily do finálových bojů. Zde se sčítaly výsledky třech jízd a i tady se robotům obou týmů dařilo a získali v součtu nejvíce obkroužených kol. Oba týmy proto zaslouženě zvítězily ve svých kategoriích a odvezly si kromě diplomů a drobných věcných cen i uznání soupeřů.

Za předmětovou komisi informatiky gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc