Okresní kolo Pythagoriády

  1.12.2022  Aktuality

Minulý týden proběhlo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, ve které žáci nižšího stupně gymnázia dosáhli na několik výborných umístění.

Kategorii určenou pro 6. třídu naši primáni plně ovládli. Vítězem se stal Vlastimil Pluhař z primy a, druhé místo obsadila Elena Boráňová a třetí Lenka Bednářová, obě z primy b. V kategorii pro 7. třídu byla na druhém místě Anna Hrazdirová a na třetím místě Daniel Žydel, oba ze sekundy a. Kategorie pro 8. třídu byla asi těžká, protože v ní byl v okrese Přerov pouze jediný úspěšný řešitel. Tímto úspěšným řešitelem a zároveň vítězem se stal Matyáš Krč z tercie b. V kategorii určené pro 9. třídy byl z naší školy nejúspěšnější na třetím místě Kryštof Olša z kvarty a.

Našim nejlepším řešitelům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Celkové výsledky okresního kola budou vyvěšeny na nástěnce matematiky v 1. patře a také umístěny na webových stránkách školy.

Za PK matematiky
Jtka Čtvrtníčková

Štítek: Soutěže

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc