Naše studentka na kurzu biochemie na MU

  14.9.2023  Aktuality

Co všechno viděla? Pustili ji do laboratoří? Jak se jí tam líbilo? Čtěte dál…

Měla jsem možnost se zúčastnit akce Biochemik Junior, která se konala na Masarykově univerzitě v Brně.
První den nás přivítal přednášku pan děkan a poté jsme se seznámili s celým komplexem budovy Kampusu. Měli jsme možnost informovat se na všechny studijní obory, které zde nabízejí. Mohli jsme se také podívat na přístroje jako elektronový mikroskop, NMR a mnoho dalších, kde člověk běžně přístup nemá.
Další tři dny už jsme trávili jen v laboratořích. Prováděli jsme velmi zajímavé pokusy s fluorescencí, kofeinem a lateral flow testy (to jsou ty, které se používaly na Covid nebo třeba těhotenské testy).

Celá akce byla velmi přínosná a mohu ji doporučit všem studentům, kteří se zajímají a biochemii, nebo podobné obory.

Andrea Čevelová, septima a

Pokud byste o tuto akci měli zájem, je třeba v květnu nebo červnu vypsat přihlášku na webu MU. Pak už jen musíte doufat, že budete vybráni mezi asi dvanáct studentů, kteří se do laboratoří biochemie v září mohou podívat. Zájem je velký, protože jde opravdu o povedenou akci. Biochemik Junior | Ústavu biochemie | MUNI SCI

Za PK chemie Lada Macháčová
 

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc