Na návštěvě biotechnologické laboratoře v Brně

  21.10.2021  Aktuality

Zajímalo nás, jak a kde se vyrábí sady pro detekování nemocí, aktuálně Covidu 19...

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 navštívili žáci 3.a a dvouletého semináře z biologie biotechnologickou laboratoř GeneProof v Brně. Exkurze to byla velmi zajímavá a aktuální. GeneProof vyvíjí a testuje produkty PCR pro detekování závažných genetických chorob. Vyrábí sady, které dodávají přímo nemocnicím nebo laboratořím, kde je používají pro zjištění konkrétních chorob.

Zaměstnanci nás seznámili velmi srozumitelnými prostředky s technologiemi a procesy, které k vývoji potřebují a využívají. Jejich produkty mají uplatnění především v klinické medicíně a biologických laboratořích. V současné době se zabývají především sadami pro Sars-COV-2 a jejich mutace. Viděli jsme přístroje, které používají, navštívili jsme superčisté prostory, do nichž jsme se museli převléct do ochranných oděvů, formou zajímavých a diskutabilních otázek jsme byli seznámeni s několika mýty a fakty souvisejícími s genetickými otázkami.

Závěrem jsme si “hráli” se stavebnicí a využívali genetický kód k sestrojení “návodu” pro výrobu bílkovin v buňce. Ve vývojových prostorách jsme nefotili, ale několik fotek z diskuze a aktivit jsme pořídili.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc