Me encanta el español

  20.5.2022  Aktuality

Divoké toreadorské zápasy, svůdné tanečnice flamenca nebo rozmanité chutě a vůně, ze kterých až všechny smysly přechází.

To všechno je zosobnění španělské kultury. Kultury, po jejíž stopách se 13. 5. vydali studenti třetího ročníku našeho čtyřletého gymnázia. Jejich průzkumná cesta je zavedla do stověžaté Prahy.  Zde, v srdci českého národa, objevili kus španělské půdy v Instituto de Cervantes.

Hned po příjezdu byli studenti přivítáni rodilým mluvčím, panem Marcosem, se kterým sice zprvu nesměle, ale přesto s odvahou, začali procvičovat svůj druhý cizí jazyk. Po krátkém úvodu, ve kterém Marcos žákům přiblížil rysy španělské kultury, bylo zahájeno promítání filmu „La Vaquilla“. Vyzbrojena také českými titulky, zhlédla výprava celý snímek, o kterém vzápětí, jak jinak než španělsky, hovořila. Poté se žactvo s panem Marcosem i s ostatními kantory z institutu rozloučili a zamířili na zaslouženou odměnu v podobě oběda.

Z dlouhé cesty se všichni vrátili nejen v pořádku, nýbrž také naplněni obdivem k cizí kultuře a jejímu jazyku. Velký dík patří paním učitelkám Janě Přikrylové a Barboře Punge Puchalské, bez nichž by expedice ztroskotala jako loď na pustém ostrově.

!Muchas gracias y adiós!
Mojmír Heryán, 3B

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc