Matematická olympiáda 2023

  15.2.2023  Aktuality

V průběhu měsíce ledna se uskutečnila postupová kola různých kategorií Matematické olympiády.

Proběhlo krajské kolo Matematické olympiády kategorie A, které přineslo velký úspěch Lence Poljakové ze septimy a. Lenka vyhrála a postoupila do celostátního kola Matematické olympiády. 5. místo obsadil a úspěšným řešitelem se také stal Lucian Poljak z kvinty b.

Další významou soutěží bylo okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9. Zvítězila Nicol Plšková před Denisem Peťkou, oba z kvarty a. Vybojovali si tímto také postup do krajského kola.

Na konci ledna rovněž proběhla klausurní část I. kola Matematické olympiády kategorií B a C, ze které úspěšní řešitelé postupují do krajských kol. Kategorii B vyhrál Štěpán Pospíšil ze sexty a před Martinem Skýpalou ze sexty b, postup do krajského kola si ještě zajistili Jindřich Kukla ze sexty a a Radim Krška ze sexty b. Kategorii C vyhrál Lucian Poljak , druhé místo získal Robin Botor , oba z kvinty b, a postup do krajského kola si ještě vybojovali další dva studenti: Jonáš Menšík z kvinty b a Vojtěch Rychta z první a.

Všem soutěžícím matematikům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalších kolech.

Jitka Čtvrtníčková
PK matematiky
 

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc