Matadoři na Robotripu!

  16.12.2022  Aktuality

Ve středu 14. 12. naši školu reprezentovali studenti robotiky na "Robotripu 2022" v Olomouci.

Zkušení matadoři, Jáchym Kouba (VIIa) a Jindřich Kukla (VIa), vyhráli hned dvě kategorie ze tří, ve kterých byli přihlášeni, a kromě krásných věcných cen si odvezli i velké uznání pořadatelů za své řešení disciplíny "čárové bludiště", ve které si robot musí autonomně projet bludiště, zapamatovat průjezdní body a pak vybrat nejoptimálnější cestu do cíle.
Ve druhé disciplíně - "sledovač čáry" jim pak zdatně sekundovali Pavel Hradil a Antonín Piňos (VIb), kteří se umístili na krásném třetím místě.
V kategorii "Lego Mini Sumo open" pak statečně bojovala Anna Svačinová (2a) se svým robotem, ale do vyřazovacích bojů bohužel nepostoupila. Benjamínci ze sekund sbírali hlavně cenné zkušenosti. Tým ve složení Michal Zborek, Filip Jančík a Marek Škrabal zabojovali v kategorii "Lego Mini Sumo open" a Vojtěch Pop s Janem Jehlářem pak ve "sledovači čáry pro začátečníky".
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a do další práce přejeme hodně chuti a štěstí.
Petr Hutečka

Štítky: Soutěže Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc