Letošní 60. ročník okresního kola Chemické olympiády

  6.3.2024  Aktuality

V úterý 5. března se v přízemí našeho gymnázia odehrávalo okresní kolo Chemické olympiády kategorie D.

Od roku 1964, kdy proběhla poprvé se letos jednalo už o velmi kulatý 60. ročník této soutěže.

Žáci z devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií poměřili své chemické znalosti a laboratorní dovednosti. Téma letošního ročníku bylo biochemické, praxe se týkala redoxních reakcí. Účastníci zkoumali reakce železitých iontů s kyselinou askorbovou (vitamín C) a citronovou šťávou.

Naši studenti obou kvart byli velmi dobře připraveni. V praktickém úkolu získal nejvíce bodů Matyáš Krč (1. místo), kterému se dařilo i v písemném testu, stejně jako Kristýně Konečné (2. místo). Podobně úspěšná byla i Karolína Vítková (3. místo), Mikuláš Kašpařík (4. místo) Jakub Kostka (5. místo) a Stella Hrušková (6. místo).

První tři získali zajímavé hodnotné ceny, které věnoval hlavní sponzor soutěže – Precheza. Všichni soutěžící si odnesli drobné dárečky od SVČ Atlas-Bios a Gymnázia Jakuba Škody. Někteří zúčastnění budou pozváni do krajského kola, které se uskuteční koncem března v Olomouci.

Přejeme jim mnoho úspěchů, příjemných chemických zážitků a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Za PK chemie
Lada Macháčová

Štítek: Soutěže

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc