LAND ART 2023

  31.10.2023  Aktuality

Už posedmé se proměnila část veřejného prostoru v Přerově v pestrobarevný koberec z přírodních materiálů.

Každoroční událost, jejímž spoluorganizátorem je naše gymnázium, se letos konala ve středu 18. října za pěkného, slunečného počasí. Tentokrát se akce nekonala na náměstí TGM, ale na travnaté ploše náměstí Přerovského povstání.

Každý rok vymýšlíme jiné téma koberce. Letos jsme do Přerova přenesli kousek francouzského parku u zámku Villandry na Loiře. Chtěli jsme tím zároveň připomenout, že by právě této lokalitě slušel pěkný městský park.

Výtvarníci ze sexty b moderovali, zajišťovali část občerstvení a pomáhali s koordinací akce. Další třídy se zapojily do výtvarné tvorby. Účastnily se školy, školky i rodiny či jednotlivci z Přerova i okolí. Obraz jsme vyplňovali různými přírodninami – nejpoužívanější byly šišky, žaludy, kaštany větvičky, kukuřice, slunečnice, dýně, šípky, jablíčka, květiny, listí…

Akce je tradičně oslavou podzimu, přírody, ale také lidské vzájemnosti a přátelství. Účastníci vždy dostávají i malou odměnu v podobě připínacích placek a občerstvení.

Příští rok opět na shledanou!

Kabelová Televize Přerov připravila z akce také reportáž.

Helena Netopilová
 

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc