Jak nám v Praze chutnaly tapas

  12.6.2022  Aktuality

Ve středu 1.6. jsme se s našimi španělštináři vydali do Prahy na akci "Španělská kultura křížem krážem".

Jeli jsme brzy ráno vlakem v doprovodu našich učitelek B. Punge-Puchalské, J. Přikrylové a E. Beránkové. Cesta utekla rychle a vystoupili jsme v hlavním městě na vlakovém nádraží. Z vlakového nádraží jsme se pěšky vydali směrem ke studiu Itaka, kde jsme byli přivítáni skvělými lidmi.

Jako první jsme si společně poslechli krásné vystoupení různých druhů flamenca, podívali se na tanec a dokonce i zahráli na cajóny. Poté jsme se rozdělili do skupin, dozvěděli jsme se něco o španělské literatuře a seznámili jsme se s různými šaty a vějíři, které se používají při tanci. V poslední místnosti jsme poznali katalánštinu, kastilštinu, galicijštinu a baskičtinu.

Dále jsme také přiřazovali hlavní města k autonomním oblastem Španělska. Nakonec jsme ochutnali španělské dobrůtky, které se podávají k pivu („tapas“), a taky jsme si zahráli kvízovou hru. Po kvízové hře jsme se rozloučili s organizátory a rozešli jsme se na oběd.

Akce se mi moc líbila a myslím, že jsme si všichni něco zajímavého odnesli.

Martin Pavlík, 1.B

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc