Interaktivní mapa francouzštiny

  18.2.2022  Aktuality

Máte pocit, že francouzština je těžký a nemoderní jazyk, který v praxi nevyužijete a ani se skoro nikde nevyučuje? Omyl!

Na nové interaktivní mapě objevíte francouzštinu na všech stupních škol. Najdete zde také zhruba 250 česko-francouzských nebo mezinárodních společností a firem, kde se mluví francouzsky, asi 50 vysokoškolských studijních programů s francouzštinou, 30 česko-francouzských dvojitých studijních programů (tzv. doubles diplômes), 20 univerzitních jazykových center, Francouzský institut v Praze, Francouzské centrum v Olomouci a síť Francouzských aliancí (Brno, Plzeň, Pardubice, České Budějovice, Ostrava a Liberec), ale hlavně mnoho středních a základních škol, kde se nyní francouzský jazyk vyučuje.

Mapa vznikla v lednu 2021 a stále se průběžně doplňuje, proto jsou čísla jen přibližná. Cílem této aktivity je zviditelnit výuku francouzského jazyka v celé ČR a ukázat všem zájemcům i následné možnosti pracovního uplatnění. Také naše gymnázium je součástí tohoto zajímavého projektu. :-)  Zatímco sběr dat o VŠ programech je už téměř u konce, takže informace pro letošní maturanty jsou skoro kompletní, sběr údajů o firmách a školách stále ještě probíhá. Předpokládá se, že konečný počet škol s výukou francouzštiny bude asi 4x větší :-)

Interaktivní mapu francouzštiny a další podrobnosti o ní najdete zde:

A nakonec třešnička na dortu! ;-)
Interview (ve francouzštině) s iniciátorkou projektu Mgr. Ing. Hanou Delalande z Masarykovy univerzity v Brně a Erikem Playoutem, atašé Francouzského institutu v Praze. Zajímavý rozhovor nejen o francouzštině si můžete přečíst nebo poslechnout na Radiu Prague International.

Za komisi FJ Kateřina Krejčí
 

Naši partneři

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 217 790
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc