Interaktivní mapa francouzštiny

  18.2.2022  Aktuality

Máte pocit, že francouzština je těžký a nemoderní jazyk, který v praxi nevyužijete a ani se skoro nikde nevyučuje? Omyl!

Na nové interaktivní mapě objevíte francouzštinu na všech stupních škol. Najdete zde také zhruba 250 česko-francouzských nebo mezinárodních společností a firem, kde se mluví francouzsky, asi 50 vysokoškolských studijních programů s francouzštinou, 30 česko-francouzských dvojitých studijních programů (tzv. doubles diplômes), 20 univerzitních jazykových center, Francouzský institut v Praze, Francouzské centrum v Olomouci a síť Francouzských aliancí (Brno, Plzeň, Pardubice, České Budějovice, Ostrava a Liberec), ale hlavně mnoho středních a základních škol, kde se nyní francouzský jazyk vyučuje.

Mapa vznikla v lednu 2021 a stále se průběžně doplňuje, proto jsou čísla jen přibližná. Cílem této aktivity je zviditelnit výuku francouzského jazyka v celé ČR a ukázat všem zájemcům i následné možnosti pracovního uplatnění. Také naše gymnázium je součástí tohoto zajímavého projektu. :-)  Zatímco sběr dat o VŠ programech je už téměř u konce, takže informace pro letošní maturanty jsou skoro kompletní, sběr údajů o firmách a školách stále ještě probíhá. Předpokládá se, že konečný počet škol s výukou francouzštiny bude asi 4x větší :-)

Interaktivní mapu francouzštiny a další podrobnosti o ní najdete zde:

A nakonec třešnička na dortu! ;-)
Interview (ve francouzštině) s iniciátorkou projektu Mgr. Ing. Hanou Delalande z Masarykovy univerzity v Brně a Erikem Playoutem, atašé Francouzského institutu v Praze. Zajímavý rozhovor nejen o francouzštině si můžete přečíst nebo poslechnout na Radiu Prague International.

Za komisi FJ Kateřina Krejčí
 

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc