Draci z GJŠ druzí v republice!
24.6.2026 | Aktuality
Dračí loď GJŠ byla na mistrovství ČR na stříbrné příčce.
V pondělí 22. června se posádka GJŠ pod vedením kapitána Davida Jaroše zúčastnila Mistrovství České republiky školních posádek v kategorii Open středoškolských posádek desítkových dračích lodí v Praze. Už název týmu Millennium Falcon, což je jeden z nejrychlejších vesmírných korábů s upraveným hyperpohonem ve známé galaxii, napovídal, že budou bojovat o nejvyšší příčky.
Délka trati byla 200 vltavských metrů a z úvodních dvou rozjížděk postoupili z druhého místa přímo do finále. Tam změřili své síly s ostatními třemi postupujícími. Ve vyrovnaném závodu nakonec uhájili vynikající druhé místo.
webmaster

