Docházkový sportovní kurz

  19.6.2023  Aktuality

Začátek června je jak je známo pro třetí ročníky ve znamení odjezdu na sportovní kurz do Chorvatska. Bohužel ne vždy se všichni žáci mohou zúčastnit, a tak je jim kurz nahrazen docházkovým.

Pondělní náplní našeho kurzu bylo ranní protažení spojené s jógou a turnajem v badmintonu. Po desáté hodině jsme se přesunuli na řeku Bečvu, kde jsme vyzkoušeli sílu našich kanojí a musíme říct, že pár pátků sice ještě přežijí, ale moc jich nebude, takže kdo je ještě nevyzkoušel, musí rychle napravit!
V úterý jsme se vydali na celý den do Olomouce. Z vlakového nádraží jsme vyrazili do Jumparku v Olympii a na trampolínách tak zapojili všechny svaly, i ty, o kterých jsme doposud nevěděli.

A protože nám poznávání nových svalů v úterý nestačilo, ve středu jsme se rozhodli pro výlet na kolech. Z Přerova jsme vyjeli se záminkou lehké projíždky, ovšem krajina podél řeky Bečvy, Filipovy poznatky z rodného údolí, letní domek, kde pobýval Bedřich Smetana, dobrá svačinka a pití táhly stále kupředu, naši cyklotrasu jsme protáhli až na krásných 40km do Týna nad Bečvou.

Čtvrtek byl ve znamení pěkného počasí, a proto jsme zvolili výlet do Teplic nad Bečvou, spojený s návštěvou Aragonitových jeskyní a Hranické propasti. Ovšem když jsme říkali, že vlak, který pro nás na přerovské nádraží přijel, snad do Teplic ani nedojede, netušili jsme, že se to stane realitou, ale ani takováto závada na trati pro nás není překážkou a my jsme po hodinovém zpoždění úspěšně dorazili. Lázeňský oplatek chutnal o to lépe!

Poslední páteční den, který jsme stejně jako ten první, začali v tělocvičně našeho gymnázia a po pár hrách a turnajích jsme se přesunuli na BaseCamp na lezeckou stěnu. Většina z nás na ní byla úplně poprvé a tak tuto zkušenost hodnotíme velice kladně, co už kladně nehodnotíme, je bolavé tělo, které je vedlejším účinkem této aktivity.

Celý týden jsme si společně díky pestrému programu od paní učitelky Červené moc užili a hlavně si pořádně rozpohýbali celé tělo!

Za třetí ročníky Adéla Langová.
 

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc