Debatujeme stále, nic nás nezastaví

  25.3.2021  Aktuality

O víkendu 12 –14. března 2021 proběhl poslední kvalifikační turnaj anglické Debate League.

V letošní podivné sezóně probíhají všechny turnaje online a i naši debatéři si už zvykli na to, že bohužel nemohou jet na turnaj do jiného města, užít si společný čas procházkou v jiném prostředí a také, že svoje protivníky z jiných klubů nemohou při debatě potkat tváří v tvář, ale pouze ve virtuálním prostředí.

Přesto máme stále týmy, které se soutěží účastní a také se jim daří umístit se tak, aby získaly body ať už do pohárových soutěží nebo do finále.

Z tohoto posledního turnaje si naši debatéři „odvážejí“ 4. (Neutrality) a 17. místo (Pozitivity). Nebylo vůbec snadné poprat se s tezemi, které si museli připravit, protože pouze plánová teze (Western democracies should improve the situation of people of North Korea (P)) byla připravená a vyzkoušená v debatním klubu. Další teze (ve znění: Special offers in supermarkets should be abolished. Foreign movies and shows should only be broadcasted in the original language. The media should show full horrors of war) si musely týmy nachystat hodinu před zahájením každé debaty, což je ve chvíli, kdy vám chybí přímá komunikace a jste odkázáni jen na různé chatovací aplikace, ještě náročnější.

Do finálových bojů, které se odehrají v dubnu a v nichž se bude rozhodovat nejen o vítězi anglické, ale i české debatní ligy, nakonec postoupil tým Neutrality (ve složení: Filip Vrťo, Tomáš Galnor – oba ze VIIa, Sebastian Alois Bell ze VIa, Hradil Pavel z IVa).

Děkujeme všem zúčastněným členům debatního klubu GJŠ za reprezentaci a držíme palce postupujícímu týmu, ať se jim i v závěru daří a vybojují pěkné závěrečné umístění.

Za DK GJŠ Přerov
Mgr. Iva Herčíková

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc