Chorvatsko 2023

  27.6.2023  Aktuality

První červnový týden se již tradičně na naší škole odehrává v duchu sportu.


Studenti třetích ročníků a septimy letos v doprovodu paní učitelky Gadasové, Urbáškové, Kapaňové, Bartoníkové a pana učitele Němčáka vyrazili na sportovní kurz do kempu Bijela Uvala v Chorvatsku, aby zde společně strávili týden nabitý pestrým sportovním programem.

Vše začalo 2. června ve večerních hodinách odjezdem z Přerova. Cesta pokračovala přes Slovensko a Maďarsko až do Chorvatska, kam jsme dorazili brzy ráno. Hned po příjezdu jsme se ubytovali a následovala procházka po kempu s odpoledním pobytem u moře.

Další dny jsme začínali rozcvičkou. Měli jsme možnost výběru ze tří aktivit – běhu, jógy nebo plavání. Následovala snídaně, po které jsme šli s naším družstvem plnit dopolední aktivity (fotbal, basketbal, výlet na kolách, softbal nebo volejbal). Odpoledne jsme většinou trávili u moře, některé dny jsme využili ke splnění Porečského trojboje (běh, kanoistika a plavání) nebo si vyzkoušeli práci s mapou při orientačním běhu. Zájemci měli možnost si také vyzkoušet vodní lyže. Většinu pobytu přetrvávalo slunečné počasí, i když jsme zažili také pořádný slejvák.

Náš pobyt se však netýkal jen sportu. V úterý jsme vyrazili na výlet lodí do nedaleké Poreče, která nám učarovala nejen krásnou architekturou, ale také příjemnou atmosférou pohodového teplého podvečera. Další město, které jsme navštívili (tentokrát však v rámci našich výletů na kolách), byl Vrsar. Tam jsme se podívali do kostela svatého Martina, nabrali síly na blízké vyhlídce na moře a osvěžili se výbornou zmrzlinou.

Po týdnu plném sportu stráveném se svými spolužáky jsme se spokojeni a obohaceni o spoustu nových zážitků, zkušeností a namožených svalů, v noci z 10. na 11. června vrátili opět přes Maďarsko a Slovensko zpátky do Přerova, kde naše výprava skončila, a my jsme se další den vrátili, již příliš myšlenkami jinde na to, abychom se ještě byli schopni něco naučit, zpět do školních lavic.

Za třetí ročníky Tereza Rabinová, 3a
 

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc