Celostátní kolo soutěže Pangea

  23.6.2021  Aktuality

Naše škola se podruhé zapojila do matematické soutěže Pangea, která je určena pro všechny děti 4. až 9. ročníků základní školy a jím příslušných ročníků víceletých gymnázií, které rády počítají.

V této soutěži žáci počítají reálné příklady ze života. Pro ročník 2020/2021  zvolili organizátoři témata Věda a Výtvarné umění. Soutěž probíhá ve dvou kolech - školní a finálové kolo. Do finálového kola postupuje vždy nejlepší řešitel z každého kraje v České republice a poté republikově nejlepší účastníci nezávisle na krajské příslušnosti (maximálně však 46 soutěžících bez krajské příslušnosti).

V loňském roce se podařilo do finále probojovat Martinu Skýpalovi z tehdejší tercie b. Kvůli epidemii koronaviru ale finále proběhlo o rok později, minulý čtvrtek 17. června. V letošním soutěžním roce jsme opět měli ve finále zástupce, postup se podařil Karlu Bartošovi z primy b. Karel jel do Prahy v pátek 18. června. Oba chlapci sice nedosáhli na stupně vítězů, ale určitě nemusí být smutní a atmosféru velkého finále v Národním muzeu si určitě užili.

Za jejich výsledek a vzornou reprezentaci školy děkujeme.

ZA PK matematiky
Jitka Čtvrtníčková

Štítek: Úspěchy

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc