Březnová exkurze do Lipska

  20.4.2023  Aktuality

Ve dnech 8. a 9. března 2023 pořádalo GJŠ zejména pro studenty semináře „Průmysl 4.0“ zájezd na veletrh technologických novinek v Lipsku s názvem: MEZINÁRODNÍ SUBDODAVATELSKÝ VELETRH DÍLŮ, KOMPONENTŮ, MODULŮ A TECHNOLOGIÍ.

Veletrhy Zuliefermesse a Intec společně tvoří veletržní kombinaci, která je v Evropě jedinečná a prezentuje celý průmyslový výrobní řetězec – od výchozích materiálů, dílů, komponentů a sestav až po výrobní technologie pro obráběcí, ablační a aditivní procesy a digitalizaci výroby. Uživatelé najdou řešení na míru pro všechny fáze od plánování a přípravy výroby přes vlastní výrobu a výrobní operativu až po finální distribuci.
Mimo veletrh studenti navštívili výrobní závod ŠKODA ve Kvasinách, muzeum betlémů v Třebechovicích a výrobní závod BMW v Lipsku.

Veletrh očima studenta zhodnotil žák 4. ročníku Tadeáš Zachara

Ve dnech 8. a 9. března 2023 dostali přerovští studenti Gymnázia Jakuba Škody v rámci semináře „Průmysl 4.0“ a Střední školy průmyslové možnost zúčastnit se vzdělávacího zájezdu na Mezinárodní subdodavatelský veletrh dílů, komponentů, modulů a technologií (Zuliefermesse Z) v Lipsku a s tím spojený veletrh obráběcích strojů a automatizace výroby INTEC. Každé dva roky konající se veletrh Z představil tak skvělou příležitost seznámit se s novinkami v oboru průmyslu a jeho automatizace nejen pro odborníky a osoby s rozhodující pravomocí, ale i pro studenty přerovských škol. Celá akce byla vedena a organizována výkonným ředitelem svazu sléváren ČR Ing. Josefem Hlavinkou a samotnými školami.
Různorodí a početní účastníci veletrhu totiž představují celý výrobní řetěz od materiálů až po technologie a výrobní prostředky. Prezentace konceptů, přednášky a technologické novinky navíc umožňují budoucím inženýrům pochopit aktuální průmyslový vývoj v rámci průmyslu 4.0 a v budoucnu ho snad i rozvíjet. Studenti, již po návštěvě automobilek Škoda v Mladé Boleslavi a BMW v Lipsku, mohli porovnat své nabyté poznatky a získat vědomosti z dalších odvětví.
Přivítala je opravdu mezinárodní a mezioborová výstava. Česká národní expedice reprezentována Svazem sléváren ČR představila činnost osmi firem, mezi nimi pro studenty již známá zlínská slévárna ZPS a.s. Přerovská výprava se na veletrhu se zastoupením více jak 22 zemí rovněž mohla setkat s reprezentací domácího Německa, Polska, zbylých států střední Evropy či například ČLR a Turecka. Díly a komponenty, materiály a polotovary, elektronika, technologie a služby – to vše a více mohli mladí průmyslníci prostudovat. Mezi další zastoupené společnosti patřila například Německá barevné kovy zpracující Bikar metalle.
Studenti si z veletrhu odnesli krom cenných zkušeností, poznatků a motivace pro práci v oboru značné množství reklamních produktů, a z celé akce odjížděli s úsměvem na rtech a rozšířeným rozhledem.

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc