Bezobalový workshop v biologii

  9.12.2021  Aktuality

Řekněme si to bez obalu... S planetou to nevypadá bůhvíjak růžově  a mělo by se s tím něco dělat. Ale co?

Tento týden proběhl na naší škole v rámci biologie workshop na téma Bezobalový život, který nám představily dvě ženy – Ing. Martina Dlouhá a Mgr. Veronika Dohnalová. Martina Dlouhá se zabývá regionálním rozvojem se zaměřením na veřejnou správu. Již několik let je přednášejícím na téma Zero Waste a eliminace odpadu. Je spoluzakladatelkou iniciativy Bezobalu Přerov a podporuje bezobalový obchod v tomto městě. Veronika Dohnalová je majitelkou bezobalového obchodu v Přerově na ulici Čechova.

Paní inženýrka na úvod zmínila statistiky produkce odpadů na osobu. Dále vysvětlila principy třídění, redukce a upcyklace („znovuvyužití“) odpadu. Společně žákům názorně předvedly obaly, které lze opakovaně využívat a plnit. Vysvětlily jak funguje bezobalový obchod a bezobalová domácnost. Žáci měli možnost porovnat recyklace jednotlivých druhů odpadů a prohloubit si znalosti v tomto směru.

Beseda byla velice užitečná a podnětná. Téma redukce odpadů je v současnosti velice aktuální a měli bychom se jím všichni intenzivně zabývat. Zemi máme jen jednu.

Za PK biologie
Petra Bürglová

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc