Beseda o možnostech studia s francouzštinou

  7.6.2023  Aktuality

Ve čtvrtek 1. června se konala na naší škole zajímavá beseda pro francouzštináře ze septim a 3. ročníků o možnostech vysokoškolského studia s francouzštinou.

PhDr. Ing. Pavla Hradecká z Masarykovy univerzity v Brně nás nejprve seznámila s různými možnostmi a variantami studia a pak se podrobně věnovala dvěma studijním programům: bakalářskému programu na Pedagogické fakultě (Francouzština pro hospodářskou činnost) a Ekonomicko-správní fakultě (Veřejná ekonomika a správa) a navazujícímu magisterskému studiu MFTAP (Master Franco-Tchèque d´Administration Publique) s českým názvem Francouzsko-české studium veřejné správy.

Tento studijní program se studuje souběžně na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně a na Université de Rennes ve Francii . Absolventi tohoto programu na závěr získají dvojitý diplom: český magisterský diplom (titul Ing.) a francouzský magisterský diplom (Master), což jim otevře brány do institucí jak veřejné správy, tak i mnoha soukromých firem.

Je dost pravděpodobné, že se mezi úspěšné absolventy tohoto studia v budoucnu zařadí i studenti Gymnázia Jakuba Škody.

Za PK FJ
Kateřina Krejčí

Štítek: Studentský život

Spolupracujeme

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 706 711
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc