Media

Den studentstva

Krátký sestřih ze studentských dílen pořádaných Studentským senátem GJŠ

Malování průchodu

Film o malování jednoho průchodu na jeden z přerovských dvorků

Průmysl 4.0 - Nový volitelný seminář pro technické vzdělávání

Film přibližující náplň nového volitelného semináře pro maturitní ročníky

Postavení přírodních věd, zejména matematiky, v systému středního školství

Film Univerzity Palackého v Olomouci, natočený ve spolupráci s Gymnáziem Jakuba Škody v Přerově o postavení matematiky v současném školském systému

Správa školy

 

Film Univerzity Palackého v Olomouci, natočený ve spolupráci s Gymnáziem Jakuba Škody v Přerově o samosprávných orgánech školy.

Mimoškolní činnost

Film Univerzity Palackého v Olomouci, natočený ve spolupráci s Gymnáziem Jakuba Škody v Přerově o systému mimoškolních činností na škole.

Absolvent před tabulí

Film Univerzity Palackého v Olomouci, natočený ve spolupráci s Gymnáziem Jakuba Škody v Přerově nástupu absolventů učitelství do praxe.

 

Krajské kolo logické olympiády 2017

2017-lo-krajKrajské kolo logické olympiády, kterou pořádá společnost  Mensa, se letos uskutečnilo  3.listopadu v Prostějově. Z nominačního kola  postoupilo do  krajského semifinále  dvanáct  žáků naší školy:

Eliška Andrýsková (IIa), Dominika Filipová (IIIb), Ondrej Dulanský  a Vendula Onderková (oba IV a), Jakub Harašta (IVb), Amálie Dostalíková a Vít Ulehla (oba Va), Jaroslav Hradil (VI b), Denisa Chytilová (VIIb), Daniel Čechák a Julie Dostalíková (oba VIIIb) a Zuzana Kovářová (4a).

Naši žáci se statečně vypořádali se zadanými úkoly a důstojně reprezentovali naši školu. Nejlépe se umístil Jaroslav Hradil, který ve své kategorii vyhrál, třetí ve své kategorii byla Denisa Chytilová a páté místo obsadila Vendula Onderková. Všichni tři postupují do celostátního finále, které se bude konat na konci listopadu v Praze. 

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím žákům přejeme hodně štěstí ve finále.

Mgr. Marta Lupačová

Knihy - listopad 2017

temny lesŽánr alternativní historie obohatí v těchto dnech nová antologie české fantastiky "Ve stínu říše".

Kromě toho vychází konečně "Popel Babylonu" a "Temný les"

M.K. 

Spolu proti betonu aneb Land art na náměstí TGM – 1. 11. 2017

dji-10Gymnázium Jakuba Škody se stalo podruhé spoluorganizátorem zajímavé a ojedinělé akce – land artu na náměstí TGM v Přerově. Studenti semináře Vizuální kultura se nejen zapojili do tvorby přírodního koberce, ale také působili v roli koordinátorů akce – pomáhali dětem ze škol a školek, měli službu u občerstvení a také akci celý den moderovali.

Jak všechno probíhalo?  Lidé několik týdnů nosili do galerie Pasáž nejrůznější přírodniny – kaštany, šišky, dýně, větvičky, jablka, suché květiny…Další zásoby zajistili sami organizátoři anebo si je nosili účastníci v „den D“ , kdy akce probíhala. Od desáté hodiny pak proudily na náměstí školky, školy, rodiče s dětmi, dvojice i skupinky nadšenců.  Všichni se na část dne stali výtvarníky, kteří tvořili nejrůznější přírodní obrazy a komponovali je do větších celků.

Jestliže minulý rok vznikl jakýsi veliký strom, letos jsme se rozhodli pro mozaiku, jíž jsme vyplnili jednotlivé čtverce tvořené dlažbou. Celé dílo pak sjednocovalo rámování čtverců a samozřejmě přírodní materiál. K naší velké radosti se land artu zúčastnilo ještě větší množství nadšencůnež před rokem a pokud přímo netvořili, alespoň si prohlédli výsledek, zastavovali se, fotili, zajímali se.

I letos se nám podařilo změnit na jeden den naše náměstí  na přírodní park plný barev  a lidí. Akce měla velký úspěch a účastníci se už nyní zajímali o příští ročník a přicházeli i se zajímavými návrhy. Za obrazový záznam patří dík panu zástupci Pavlu Vychodilovi a studentu Šimonu Churému. Tak zase za rok!

Helena Netopilová

Exkurze ve slévárně v Beňově - 2017

DSCN1666V pondělí 16. října navštívila třída 2b Slévárnu v Beňově. Studenti si prohlédli všechny provozní haly, ve kterých jim byly podrobně vysvětleny různé technologické způsoby zpracování kovů. Dozvěděli se, že se ve slévárně vyrábí průmyslové i umělecké odlitky z nerezových ocelí a barevných kovů,  jako jsou mosaz, bronz i hliník. Tyto odlitky v různých fázích výroby si mohli nejen prohlédnout, ale i vzít do ruky. I malé kousky je překvapily svoji váhou.

Na závěr exkurze jim zaměstnanci předvedli lití roztavené slitiny do forem. Byl to pro všechny zúčastněné žhavý zážitek.

Simona Večeřová

Průmysl 4.0 - Nový volitelný seminář pro technické vzdělávání

Nový seminář Průmysl 4.0 jsme otevřeli pro maturitní ročník. Věříme, že technické vzdělávání vztahující se k digitalizaci současného hospodářství a průmyslu patří především na gymnázia. Naše škola ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR společně s Elektrotechnickou asociací ČR začala intenzivně spolupracovat na finalizaci obsahu nového semináře, který hodláme nabízet v příštích letech a pokud bude zájem i z jiných škol, rádi nabídneme tento seminář i maturantům například průmyslové školy a dalších SŠ v Přerově.

Více informací získáte kliknutím na video. 

Co je Průmysl 4.0 - viz rozhovor prof. Maříka z ČVUT Brno.

Mgr. Jan Raška

Atleti z GJŠ druzí nejlepší v republice!

ZG0H8673Skvělého úspěchu dosáhli mladí atleti z GJŠ na republikovém finále Středoškolského atletického poháru v Břeclavi. Po jednoznačném vítězství na "okrese" v Přerově a druhém místo na "kraji" v Olomouci dosáhli  skvělí sportovci z Gymnázia Jakuba Škody až na stříbro mezi celorepublikovou atletickou středoškolskou špičkou.

Vyčerpávající informace o jejich cestě až na vrchol, a skvělé fotografie přináší prof. Němčák z GJŠ v pokračování tohoto článku a přiložené fotogalerii z republikového finále Středoškolského atletického poháru v Břeclavi 2017.
.

Číst dál: Atleti z GJŠ druzí nejlepší v republice!

"České země v éře První republiky" - další vydání

ceske zeme_1repUž ve třetím vydání vychází tři svazky vynikající monografie o dějinách První republiky.

M.K. 

"České země v éře první republiky"

ceske zeme_1repUž ve třetím vydání vychází tři svazky vynikající monografie o dějinách První republiky.

M.K. 

Studenti semináře Průmysl 4.0 navštívili veletrh v Brně

veletrhVe středu 11. 10. 2017 se žáci semináře Průmysl 4.0 zúčastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Nabitý program pod vedením inženýre Holoubka zahrnoval návštěvu vystavovatelů, kteří se zaměřují na propojení počítačů s výrobou.

Žáci měli možnost vidět nové prvky v měřící a regulační technice i řízení výroby. Největší pozornost si získaly roboty, 3D tiskárny a hlavně virtuální (rozšířená) realita, kdy si žáci sami nasadili „brýle“ a joystickem mohli ve virtuálně vymodelovaném světě provádět úkoly.

 

Krátká ukázka virtuální reality na veletrhu - https://youtu.be/1tBcJw3S1yg

Studentské parlamentní volby 2017

studentske-volbyCelostátní studentské parlamentní volby 2017 probíhaly na středních školách v České republice ve dnech 3. a 4. října v souvislosti s konáním reálných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pod záštitou nadace Člověk v tísni v programu Jeden svět na školách. Ve volbách "nanečisto" hlasovalo celkem 281 škol, z toho 162 gymnázií. Studenti  odevzdali celkem 40 068 platných hlasovacích lístků. 

Na Gymnáziu Jakuba Škody proběhly volby ve středu 4.10. v době od 7.30 do 12.30 hod. Volební místností se stala aula školy. Volit mohli všichni studenti školy, kteří nejpozději v den voleb dosáhli věku 15 let, což znamená 470 oprávněných voličů. Hlasovalo celkem 412 studentů, z toho bylo 398 platných hlasů. Volební účast byla tedy na naší škole 87,66%. Výsledky voleb jsou uveřejněny v tabulce níže, celostátní výsledky jsou zveřejněny na jsns.cz.

Organizaci a průběh voleb zajišťovali studenti Semináře práva ze třídy 4a Jakub Kvapil a Tereza Čechová a studenti ze třídy kvinta b. Cílem studentských parlamentních voleb bylo zvýšit zájem studentů o aktuální politické dění v zemi, seznámit je s volebním a ústavním právem a nabyté znalosti vyzkoušet prakticky. V součinnosti s vyučujícími společenských věd proběhla ve třídách „volební kampaň“a studenti připravili volební místnost se všemi náležitostmi. V den voleb studentská volební komise řídila organizaci a dohlížela nad řádným průběhem voleb. 

Účast našich studentů vysoce převyšovala celostátní průměr, což svědčí o jejich vysokém zájmu o současné dění. Volební výsledky svědčí o souladu s názory ostatních vrstevníků v naší zemi. 

Celý organizační tým si zaslouží velkou pochvalu za skvělou a bezproblémovou realizaci!!!

PhDr. Zuzana Babuščáková, garant

Číst dál: Studentské parlamentní volby 2017

Dalešice a Dukovany 2017

dsc 2460V nepříjemném dešti jsme 3. října odjeli z Přerova směr Kramolín k Dalešické přečerpávací elektrárně. Obrovská masa vody ve vodní nádrži je zadržována sypanou hrází (která je mimochodem nejvyšší v naší republice) s velmi pevným a stabilním jílovým jádrem. 

Prošli jsme nitrem této hráze a prohlédli si tu nejdůležitější část vodní elektrárny - čtyři turbíny. Vodu k nim přivádějí kanály o průměru osm metrů a celý systém dokáže najet do plného výkonu do neuvěřitelné jedné minuty. Vodní nádrž je je přečerpávací a slouží jako zásoba vody pro jadernou elektrárnu v Dukovanech.

Tu jsme si bohužel mohli prohlédnout jen v informačním centru - běžný smrtelník samozřejmě do ostrého provozu elektrárny nemá přístup . Dozvěděli jsme se, že elektrárna v Dukovanech vyrábí 20% energie vyráběné v České republice. Mezi exponáty nás velmi zaujal model reaktoru, a velkým překvapením pro nás bylo, že je jaderná elektrárna velmi ekologická. Z osmi věží vychází jen čistá vodní pára, která ovlivňuje klima několik set metrů okolo elektrárny.

Ale přes všechny klady jaderné elektrárny představuje vyhořelé jaderné palivo pro mnohé lidi velký potenciální problém, se kterým nechce nikdo mít nic společného a v katastru své obce jej nikdo nechce...

Odpoledne se celá naše skupina zmožená únavou z množství informací i nachozených metrů naskládalado autobusu, a mokrou a naštěstí průjezdnou dálnicí jsme zamířili zpět domů.

Za ostatní účastníky zapsali studenti semináře chemie

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Naši studenti v televizní soutěží ZVÍTĚZILI!

IMG 3068Zatímco většina žáků naší školy vyrazila 4.9.2017 usednout do školních lavic a zahájit nový školní rok, my (skupinka žáků kvarty a) jsme se s naší paní třídní učitelkou vydali do Olomoucké Pevnosti poznání natáčet soutěžní pořad ČT - U6 - Úžasný svět vědy

Zde nás uvítal velice příjemný a vstřícný štáb, ale také proběhlo první seznámení se soupeři z Gymnázia Hejčín z Olomouce. Velkým překvapením nám bylo zvolené téma pořadu, a to historie. Prázdninové přípravy totiž směřovalyly spíše do kategorie přírodních věd. Přesto jsme se však tématu zhostili na výbornou a většinu vědomostních soutěží vyhráli! U těch ostatních nám občas chyběla troška štěstí, a tak nám byl Hejčín vyrovnaným soupeřem.

O vedení  v soutěži jsme se tím pádem neustále přetahovali, a před poslední soutěží jsme vedli o dva body. K vyřešení  posledního úkolu jsme vyslali jednoho zástupce, jímž byl Tomáš Galnor, a ten měl uhádnout významnou osobnost z dané oblasti. Díky Tomovu rychlejšímu úsudku jsme poslední disciplínu vyhráli. V soutěži o ceny nás pak bohužel trochu opustilo štěstí, a nezískali jsme tak všechny ceny. Aspoň tak soupeři neodcházeli úplně smutní:)

Každopádně jsme si natáčení velice užili. I přestože bylo poměrně dlouhé (od osmi hodin ráno do půl desáté večer), uteklo nám rychle a přibyla nám další, nová, zajímavá zkušenost.

Vendula Onderková, kvarta a

Záznam z natáčení pořadu lze nalézt na následujícím odkazu:

http://decko.ceskatelevize.cz/u6-uzasny-svet-vedy  - epizoda vysílaná 3. 10. 2017

Studentky GJŠ vytancovaly zlato na mistrovství světa v Ústí n. L.

image001Ve dnech 21. – 24. září se přerovská taneční skupina D2dance zúčastnila soutěže IDO Mistrovství světa STREET DANCE SHOW a Světový pohár DISCO DANCE v Ústí nad Labem.

V mezinárodní konkurenci získala velká juniorská formace s názvem Gang of wolves 5. místo za účasti  studentek Gymnázia Jakuba Škody  Ely Kocfeldové ze sekundy, Ilony Szárazové z III. a, Natálie Raškové z III. b, Adély Bittnerové a Kláry Schmidtové z IV. b.

Velká dětská formace s názvem …L.v.B… si odnesla bronzové medaile za 3.místo s podporou Natálie Trochtové a Valentýny Nevřelové z primy b.

Největší úspěch však slavila velkolepá produkce s názvem The magic lamp story, která obhájila titul neporazitelné formace. Na bedně mistrů zlatými medailemi cinkaly Ela Kocfeldová, Ilona Szárazová, Natálie Rašková, Adéla Bittnerová, Klára Schmidtová, Julie Valouchová z V. a, Eva Němčáková z 2. b, Nela Obadalová z VII. b, Nikola Jančová ze 3. a a Vendula Procházková ze 3. b.

Obrovská gratulace patří také Julii Valouchové, která ve velmi silné konkurenci tanečníků celého světa obsadila krásné 21. místo v kategorii sóla.

Všem tanečníkům přejeme hodně dalších úspěchů v nastávající taneční sezóně.

Studenti GJŠ v Úžasném světě vědy

uzasny-svet-vedyZačátek letošního školního roku začal pro pět žáků kvarty a (Ondrej Dulanský, Tomáš Galnor, Vendula Onderková, Anna Pecháčková a Lukáš Raška) poněkud netradičně. V Olomouci v Pevnosti poznání se zúčastnili natáčení soutěžního pořadu České televize U6 - Úžasný svět vědy.

O tom, jak se jim dařilo, se můžete přesvědčit 24.9. ve 12:00, kdy bude tento díl odvysílán na  decko.ceskatelevize.cz.

M.Lupačová 

Sportovci startují...

sportovni-denŠkolní rok se sotva rozběhl, ale v plánu činností školy je září již plné okresních kol soutěží mladých sportovců. Vzhledem k tomu, že ještě nemůžeme přinést žádné zprávy o výsledcích soutěží, které nás teprve čekají, zařazujme malou vzpomínku na soutěž pro sportovnce nižšího gymnázia, konanou až na samém konci uplynulého školního roku.

„Středa 28. června byla pro nižší ročníky velmi náročný, ale i zábavný den. Utkaly se proti sobě třídy nižšího gymnázia v různých sportovních disciplínách jako třeba přehazovaná, florbal, kopaná,  košíková, ale také i sprinty nebo štafeta. Vše skvěle zvládli i za ztížených  podmínek v podobě velkého horka. Velké díky také patřilo studentům vyššího gymnázia, kteří dobrovolně dělali rozhodčí a postarali se o hudbu. Jako nejlepší a s pohárem v ruce ukončili sportovní den studenti těchto tříd:

  • 1.místo - loňská prima a (letos sekunda a)
  • 2. místo - loňská kvarta b (letos kvinta b)
  • 3. místo - loňská sekunda b (letos tercie b)


Viktorie Vozárová “

Pěvecký sbor GJŠ přijímá nové členy!

nabor-sbor-2017V letošním školním roce nás jako obvykle čekají soustředění, soutěže, koncerty, ale především, nácvik jedinečné hudební revue psané přímo pro nás na míru a školní rok zakončíme představením v divadle Disk v centru Prahy. Stačí mít chuť zpívat, poznat nové lidi a mít chuť pustit se do společného díla. Nábor probíhá během zkoušek sboru během prvních svou týdnů v září, více info na nástěnkách, u p. Oščádalové nebo na www.sborgjs.eu. 

140. výročí budovy oslavuje Gymnázium Jakuba Škody rozsáhlou rekonstrukcí

phoca thumb_l_gjs-okna-021Po letech dlouhého čekání se konečně usmálo štěstí i na jednu z nejvýraznějších dominant města Přerova – historickou budovu jednoho z nejstarších gymnázií olomouckého kraje – Gymnázia Jakuba Škody.

Budova dlouho trpěla povětrnostními vlivy díky špatnému stavu vnějšího pláště, pro jehož rekonstrukci se po dlouhá léta nedařilo najít potřebné finance.

V těchto dnech ovšem začíná náročná, ale radostná etapa oprav, po které se do krásy vyloupne jedna z nejhezčích a také nejznámějších budov našeho města.

V první etapě, která právě začíná, dojde ke kompletní výměně oken v celé historické budově. V druhé etapě bude realizována oprava fasády celé budovy, výměna klempířských prvků, částečná výměna krovů a krytiny střechy a rekonstrukce kanalizace. Dokončuje se projekt kompletního zateplení přístavby školy, včetně vzduchotechniky a vybudování klimatizace v této části budovy.

V tomto roce bude také vybudován vnější výtah pro bezbariérový přístup historické budovy.

Ve fotogalerii najdete snímky z osazování prvních oken - v kabinetě fyziky, „stav nula“ v kabinetě českého jazyka, detaily z demolice starých rámů, stav Učeben informatiky i proces schvalování definitivní instalace nových oken.

Předávání pochval ředitele školy

17-reditelske-pochvaly-038S koncem školního roku přichází neodmyslitelně účtování v podobě vysvědčení. S ním obdrží mnozí žáci také různé pochvaly za činnosti či výsledky chvályhodné, případně několik málo jedinců i napomenutí za počiny netolik žádoucí:) 

Těch prvně zmiňovaných je ovšem na Gymnáziu Jakuba Škody tradičně obrovská převaha a vskutku velké množství. A je také za co chválit! Vedle pochval za práci pro třídní kolektiv, starost o kytky ve třídě, pomoc při dni otevřených dveří a podobně, je především mnoho takových, které jsou uděleny třídním učitelem či ředitelem školy za vynikající reprezentaci naší školy v soutěžích okresního, krajského, celostátního a občas dokonce i mezinárodního formátu!

A právě při předávání pochval udělovaných ředitelem školy za úspěchy v krajských a vyšších soutěžích se krátce po předání vysvědčení setkávají všichni ocenění v aule školy. Tam jim svoji pochvalu předává vždy ředitel školy Mgr. Jan Raška osobně. A i když se ne všichni žáci mohou této slavnostní události zúčastnit, můžete na fotografiích posoudit sami, že těch, kteří šíří dobré jméno Gymnázia Jakuba Škody, města Přerova, případně i celé České republiky není vůbec málo.

A myslíme si, že si zaslouží nejen pochvalu, ale i poděkování.

Děvčata nižšího gymnázia v atletické soutěži Pohár rozhlasu

OK-pohar-rozhlasu11. května 2017 se vybrané týmy žákyň nižšího gymnázia zúčastnily Okresního kola Poháru rozhlasu. V silné konkurenci 10 nejlepších škol přerovského okresu obsadilo družstvo starších žákyň ve složení:

Eliška Škrabalová, Jasna Trefilková (IVb), Julka Valouchová, Iva Prečanová, Martina Holešinská, Marie Studená (IVa), Klára Schmidtová (IVb), Dominika Hrbková (III a) 2. místo.

Družstvo mladších žákyň ve složení:

Elena Laitochová, Tereza Válková, Ela Kocveldová, Klára Chmelařová (Ia), Elen Borková, Barbora Rychtová, Tereza Klimková, Adéla Mikešová (Iia), Hana Dohnalová, Štěpánka Bartošová (IIb) skončilo na 4. místě.

Pro většinu děvčat z prim a sekund to bylo jejich první závodní vystoupení na atletickém ovále. Svého startu se zhostily na výbornou .

Děvčata z obou týmů své disciplíny absolvovala  s maximálním nasazením a většina si i výrazně zlepšila své osobní výkony.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Pokusy z chemie pro primány 2017

DSC 0108V úterý 6.6. bylo v laboratoři chemie rušněji než obvykle. Důvodem byla prezentace zajímavých chemických pokusů pro naše nejmladší žáky z primy. Těmto žákům přibude od dalšího školního roku nový předmět chemie a tak našim společným cílem bylo tyto žáky zaujmout a nadchnout pro chemii. Pokusy, které si všichni žáci chtěli vyzkoušet, byly hořlavé ruce, výroba plastelíny a bubliny ze suchého ledu. Tyto i další pokusy a reakce primánů si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Za pomoc při prezentaci pokusů děkuji: Johance Dohnalové, Amálii Dostalíkové, Martinu Koňaříkovi, Vladimíru Miklušovi  z kvarty a, dále Julii Dostalíkové a Elišce Stoupové ze septimy b a Míše Hrabalové ze 3b.

Simona Večeřová

#Hejtujhejtmana - diskuze s hejtmanem Olomouckého kraje

hejtujhejtmanaVe čtvrtek 22.6. se na naší škole uskutečnil živý přenos z diskuze s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem s názvem  #HejtujHejtmana. Hejtování se zúčastnili i zástupci dalších středních škol v Přerově.

 Záznam z vysílání můžete shlédnout na adrese

https://www.facebook.com/OklestekLadislav/videos/1816407818677281/

Portsmouth 2017

17-portsmouth-27V sobotu 10.6. 2017 jsme se za doprovodu p. učitelek Fuksové, Sládečkové a Herčíkové vydali na zájezd do Anglie. Po téměř pětadvacetihodinovém pobytu v autobuse jsme se bezpečně a bez větších komplikací dostali do naší cílové destinace, nejvýznamnějšího přístavu ve Spojeném království, Portsmouth. Zde jsme navštívili válečné muzeum, loď HMS Victory, na které slavný admirál Nelson zvítězil v bitvě u Trafalgaru. Vyvezli jsme se také na nejvyšší stavbu města - Emirates Spinnaker Tower. Tato 170 m vysoká vyhlídková věž, sponzorovaná leteckou společností Emirates, disponuje nejvýše položenou skleněnou podlahou v Evropě. Většina z nás se odvážila na tuto podlahu vstoupit a byla odměněna nádherným pohledem dolů z výšky 100 m. K večeru, kdy už jsme byli řádně unavení, si nás rozebraly hostitelské rodiny, u nichž jsme celý týden bydleli.

V pondělí nám v jazykové škole Meridian School of English začal devítihodinový kurz angličtiny s rodilými mluvčími, na jehož konci jsme se stali certifikovanými uživateli jazyka. Výuka probíhala ráno v pondělí, úterý a čtvrtek a sestávala se z praktických cvičení a komunikace. Po pondělní výuce jsme navštívili mýty opředený Stonehenge a nedaleké městečko Salisbury, které se pyšní nádhernou anglikánskou katedrálou postavenou v raně gotickém stylu.

Číst dál: Portsmouth 2017

Přihlášení do aktivit sportovního dne

Přihlašování aktivit aktivní od 5.6. do 16.6. !

Doporučený postup 

  • přihlaste se na stránce www.google.cz svým školním gogle účtem (popis aktivace školního google účtu)
  • klikněte na tento odkaz a můžete elektronicky zaregistrovat svoji osobu.
  • v případě potíží s přihlašováním kontaktujte prof. Borůvku nebo Hutečku, organizační stránku sportovního dne řeší prof. Gadasová

Informace pro rodiče nastupujících žáků 2017/2018

Informace pro rodiče žáků prvních ročníků a prim pro školní rok 2017/2018 najdete v sekci Přijímací řízení.

Prezentace ze schůzky vedení školy s rodiči nových žáků pro školní rok 2017/2018

Sportovní kurz septim v Chorvatsku

Konec školního roku pomalu klepe na dveře, a právě v tomto čase, těsně před závěrečným školním finišem, odjíždějí studenti septim a třetích ročníků na sportovní kurs do Chorvatska. Utužit kolektiv, tělo i ducha do Chorvatské Poreče.

A protože s sebou letos vzali kromě sportovního náčiní i školní dron, mohli nám poslat malou videoukázku z průběhu kurzu na téma "ranní rozcvička".

dron-1

dron-2

Úspěch v celostátním kole Olympiády ve francouzském jazyce

Zbozinkova-fjV pondělí 29.5. se ve Francouzském institutu v Praze konalo celostátní kolo Olympiády  ve francouzském jazyce, kde naši školu reprezentovala vítězka krajského kola Sára Zbožínková z kvinty b. Účastníci soutěžili ve čtyřech kategoriích (A1,A2,B1,B2) v poslechu a porozumění nahrávkám, v popisu obrázku a v konverzaci na vylosované téma.

Sára Zbožínková se v kategorii B1 mezi výběrem 14 soutěžících z celé republiky umístila na krásném 5. místě.

Blahopřejeme Sáře k tomuto úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

za PK FJ  - Eva Vojtěchovská

Maturity 2017

16-ut-041Skončily maturitní zkoušky na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově

Ihned po ukončení každého dne maturit jsme vám přinášeli čerstvé fotografie z uplynulého dne a na dalších řádcích najdete odkazy na kompletní fotografickou reportáž rozdělenou na jednotlivé maturitní dny.

Maturitní třídy oktáva a + oktáva b

 

Maturitní třídy 4.a + 4.b

Máme stříbrnou juniorskou Mistryni Evropy

osmy-2osmy-1Kateřina Pivková z kvinty a  získala 21. května stříbrnou medaili z osmy na Mistrovství Evropy juniorů ve veslování.

Gratulujeme!!

více na...  http://www.veslo.cz/na-me-junioru-uz-dve-lode-ve-finale-dalsich-sest-ceka-sf

Ministr zemědělství navštívil GJŠ

phoca thumb_l_19-pa-014Dne 19. května navštívil naši školu Ing. Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR. V dopoledních hodinách proběhla beseda v aule školy se žáky a učiteli na zajímavá témata. Pan ministr mluvil o ekologických problémech, o migraci obyvatel a dále odpovídal na otázky žáků jako například: fotovoltaické elektrárny, české výrobky, dovoz potravin ze zahraničí, pěstování obilí a řepky v ČR, chmel a výroba piva či téma elektromobilů.

Fotky z návštěvy ministra Jurečky na GJŠ >>

Kalabusová