Opět na skok do Terezína

  29.4.2021  Aktuality

Jak se žilo v Terezíně za dob okupace? Jak vypadaly (a existovaly vůbec?) milostné vztahy v ghettu?

Minulý týden se třídy VIa a VIIa účastnily v rámci hodin dějepisu další akce, kterou pořádal Památník Terezín / Terezín Memorial. Jednalo se o dva workshopy – Nacistická propaganda a Láska v ghettu Terezín.

Třída VIIa se zaměřila na propagandistickou funkci terezínského ghetta v souvislosti s návštěvou delegace Mezinárodního výboru Červeného kříže v červnu 1944. Žáci se seznámili s nebezpečím propagandy (tehdy i dnes), s principy i mechanismy, které propaganda využívá, a způsoby, jak propagandu odhalit.

Třída VIa se na terezínské ghetto podívala z trochu jiné perspektivy – žáci zjistili, jak vlastně probíhalo seznamování a navazování milostných kontaktů v ghettu, jak probíhaly svatby a případné těhotenství v kontextu holocaustu.

Oba workshopy byly velmi zajímavé a přínosné. Děkujeme Památníku Terezín, že tyto akce pro žáky pořádá.

Markéta Štěpánková

Naši partneři

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 217 790
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc