Loď

  3.10.2022  Aktuality

Teprve s tříletým zpožděním vychází v českém překladu román Neala Ashera Loď. Je to druhý román ze zatím třísvazkové série Vzestup Džainu. První díl, Voják, vyšel česky loni, a závěrečný, Člověk, se snad také brzy česky objeví.

Asher patří k posledním autorům SF, kteří dokážou napsat strhující a nápady oplývající space operu. Do češtiny zatím přeložili 16 jeho románů a jednu sbírku povídek. 

Druhým z nemnoha spisovatelů space opery je Peter F. Hamilton, jehož tetralogie s názvem Sága společenství vycházela česky v letech 2018-2020. Jedná se o úžasné a nesmírně komplexní dílo plné akce a neotřelých myšlenek. V posledních dvou letech se na pultech českých knihkupectví objevily též tři svazky jeho série Prázdnota: Sny, ČasEvoluce.

Ve všech těchto knihách se čtenář doví, mimo jiné, velmi mnoho o tom, co je vlastně vesmír, a jak (snad) funguje, což určitě není k zahození. 

M.K. 

Naši partneři

Naši sponzoři

Gymnázium Jakuba Škody Komenského 29, Přerov 750 11

Gymnázium Jakuba Škody patří k prestižním středním školám nejen Olomouckého kraje, který je jejím zřizovatelem, ale celé ČR. Za svou více než stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst významné vzdělávací instituce. Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit.

00 842 966
DIČ
CZ00 842 966
Číslo účtu
9330831 / 0100
ID datové schránky
3wedmtg

e-mail
telefon
+420 581 217 790
kde nás najdete
mapy.cz
 
Přehled všech kontaktů

Zřizovatel školy

Fakultní škola UP Olomouc