Matematická olympiáda v lednu

V lednu se naplno rozběhla postupová kola Matematické olympiády téměř všech kategormoií.
V Olomouci na Přírodovědecké fakultě se uskutečnilo krajské kolo nejtěžší matematické soutěže – Matematické olympiády kategorie A. Vítězem s plným počtem bodů se stal Marian Poljak z oktávy b. Vynikající je také třetí místo Honzy Gocníka z oktávy a. Oba naši studenti tímto postupují do celostátního kola. Ale i ostatní naši zástupci v krajském kole nezklamali, protože byli úspěšnými řešiteli. Byli to Jana Pallová z kvinty a, Denisa Chytilová ze sexty b a Jan Šuta ze septimy b.

Naše škola se stala pořadatelem okresního kola Matematické olympiády kategorií Z5 a Z9 a rovněž klausurní části I. kola MO kategorií B + C.
V kategorii Z9 se vítězem s plným počtem bodů stal Jaroslav Hradil z kvarty b. Na pátém místě skončila a úspěšnou řešitelkou také byla Amálie Dostalíková z tercie a.
Vítězkou klausurní části kategorie C se stala Jana Pallová z kvinty a a na třetím místě se umístil Filip Kovářík z kvinty b. Úspěšnými řešiteli se také stali Vít Horčička
a Jakub Gogela, oba z kvinty a a Vojtěch Janek z první b. Kategorii B vyhrála Denisa Chytilová ze sexty b.
Všem našim žákům předmětová komise matematiky děkuje za úspěšnou reprezentaci školy a přeje v dalších kolech MO hodně úspěchů.


Výsledkovou listinu krajského kola MO kat. A najdete zde.
Výsledkovou listinu klausurní části I. kola MO kat. B najdete zde.
Výsledkovou listinu klausurní částí I. kola MO kat. C najdete zde.
Výsledkovou listinu okresního kola MO kat. Z9 najdete zde.