Krajské kolo logické olympiády 2014

2014-log-olymp-kk-1 V pátek 7. listopadu se výprava naší školy zúčastnila krajského kola Logické olympiády. Již poněkolikáté se soutěž konala v prostorách secesní budovy Národního domu Prostějov, kde nás přivítal starosta města a předseda české Mensy. Pak už byl čas začít řešit úlohy.

Na řešitele čekali celkem tři soutěžní bloky různorodých logických úloh od písemného testu, který jsme již řešili v prvním kole, přes promítané bloky, kde rozhodovala hlavně rychlost a přesnost. Zatímco jsme se potýkali s obzvláště zapeklitými otazkami, čas rychle ubíhal a brzy byly všechny otázky zodpovězeny a papíry vybrány. Pak již nezbývalo nic jiného, než vyčkat na výsledky.

Naše škola byla úspěšná zejména v kategorii C - na předních příčkách se umístili Marian Poljak ze septimy b, který obsadil třetí místo a Petr Vincena z oktávy a, který získal stříbrnou medaili. Oba postupují do celostátního finále. To se uskuteční na Pražském hradě.

Gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů v dalších soutěžích!

Radka Pallová, kvinta a