Naši studenti bodovali v celostátním kole Matematické olympiády 2014

logo mo2014Ve dnech 23. až 26. března se v Ostravě na Wichterlově gymnáziu konalo celostátní kolo matematické olympiády kategorie A. Z naší školy se této nejvyšší matematické soutěže pro středoškoláky v Česku zúčastnili 4 studenti, což je nejvyšší počet v celé historii Gymnázia Jakuba Škody. Zároveň naši studenti tvořili nejpočetnější skupinu ze všech škol. Celkově se zúčastnilo 45 řešitelů, mezi nimiž se naši žáci rozhodně neztratili.

Nejlepší byl Marian Poljak ze sexty b, který se umístil na celkově pátém místě a kvalifikoval se tím také na výběrové soustředění pro tým na mezinárodní matematickou olympiádu, která se bude konat v Kapském městě v Jižní Africe.

Velice pěkných výsledků dosáhli i Petr Vincena ze septimy a a Markéta Calábková ze septimy b, kdy se oba umístili v kategorii úspěšných účastníků. Honza Gocník ze sexty a sbíral především zkušenosti, které určitě zúročí v příštích ročnících matematické olympiády.

Našim studentům gratulujeme k účasti v tomto celostátním kole, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Marianovi přejeme hodně štěstí na výběrovém soustředění, protože účast v mezinárodní matematické olympiádě by byla vynikajícím úspěchem.

Fotogalerii z průběhu najdete zde, více fotografií a další informace jsou na oficiálních stránkách MO.

Celostátní kolo MO z pohledu účastníka - Honzy Gocníka…

Ve dnech 23. až 26. března se v Ostravě sešli nejlepší mladí matematici z České republiky. Tamější Wichterlovo gymnázium organizovalo ústřední kolo Matematické olympiády kategorie A, určené všem středoškolákům včetně maturitních ročníků. Naše škola na něm měla veliké zastoupení, hned čtyři ze 45 soupeřících bojovali za Gymnázium Jakuba Škody.

Samotná soutěž se konala ve velice moderních prostorách Vysoké školy báňské, počítání bylo rozloženo do dvou bloků po třech úlohách na čtyři a půl hodiny. Protože matematici jsou taky lidé, byl zajištěn velice bohatý program. Všechny velice zaujala prohlídka Vítkovických železáren,a divadelní představení „Hráči" sklidilo také hlasitý aplaus.

Celá soutěž musela být samozřejmě zakončena slavnostním vyhlašováním výsledků, které proběhlo na Ostravském magistrátu. Nejúspěšnější z účastníků naší školy byl Marian Poljak (sexta b), který nasbíral úctyhodných 30 bodů ze 42 možných a skončil tak na úžasném 5. místě. Tím se zároveň kvalifikoval na výběrové soustředění pro tým na IMO, mezinárodní matematickou olympiádu, která se bude konat v Kapském městě v Jižní Africe. Velice pěkných výsledků dosáhli i Petr Vincena (septima a), který se umístil s 12 body na 18. místě, a Markéta Calábková (septima b), která je s 11 body ve výsledkové tabulce 22. Oba se tak umístili v kategorii úspěšných účastníků. Jan Gocník (sexta a), který získal celkem 7 bodů a obsadil tak 28. - 30. příčku. Vítězem se stal Pavel Turek, který pravidelně navštěvuje semináře RNDr. Jaroslava Švrčka na našem gymnáziu.

Všichni se vrátili domů spokojeni a obtěžkáni dárkovými předměty.

referoval Jan Gocník