Úspěchy studentů GJŠ v 67. ročníku Matematické olympiády

MOV dubnu proběhly poslední soutěže 67. ročníku Matematické olympiády, ve které naši žáci dosáhli v jednotlivých kategoriích výrazných úspěchů.

Největším úspěchem je 12. místo Jany Pallové ze septimy a v ústředním kole MO kategorie A. Jana si tímto výsledkem zajistila účast na Evropské matematické olympiádě dívek (EGMO), což je matematická soutěž středoškolských studentek podobná Mezinárodní matematické olympiádě (IMO). EGMO proběhlo v dubnu v italské Florencii a Jana zde za svůj výkon získala čestné uznání. Zároveň si také zajistila účast na Středoevropské matematické olympiádě (MEMO), která proběhne v srpnu v polské Bielsko-Białe. Postupu do ústředního kola předcházelo 2. místo v krajském kole, kde byli ještě mezi šesti úspěšnými řešiteli také na 4. místě Denisa Chytilová z oktávy b a na 5. místě Matouš Bílek ze septimy a.

Na úspěchy v kategorii A navázali naši žáci v krajském kole kategorie C určené pro žáky 1. ročníků a kvint. Mezi devíti úspěšnými řešiteli jich bylo šest. Vítězkou se stala Amálie Dostalíková před Darianem Poljakem, oba z kvinty a. Na čtvrtém místě byla Vendula Onderková a na pátém Anna Pecháčková, obě z kvarty a. Dalšími úspěšnými řešiteli byl Vít Ulehla z kvinty a a David Tobolík z kvinty b.

V kategoriích Z určené pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií potvrdili naši žáci svou dominanci v okrese Přerov.

V kategorii Z9 bylo v okresním kole pouze šest úspěšných řešitelů a všichni byli z naší školy. Okresní kolo vyhrála Anna Pecháčková s plným počtem bodů, na druhém místě skončila Vendula Onderková a třetí byl Ondrej Dulanský, všichni z kvarty a. Na dalších postupových místech do krajského kola se umístili Tomáš Drkoš a Jakub Harašta, oba z kvarty b a Lenka Poljaková ze sekundy a. V krajském kole potom vítězství z loňského školního roku obhájila Vendula Onderková, na krásném čtvrtém místě skončil Jakub Harašta a úspěšnou řešitelkou se také stala Anna Pecháčková.

V kategoriích Z6, Z7 a Z8 je nejvyšší soutěží okresní kolo. Kategorii Z6 vyhrála Jana Hradilová a na třetím místě skončil Štěpán Pospíšil, oba z primy a. Všichni ostatní soutěžící z prim byli také úspěšnými řešiteli. Kategorii Z7 vyhrála Lenka Poljaková, na třetím místě byl Filip Večeřa a na čtvrtém Linda Tomišová, všichni ze sekundy a. V kategorii Z8 nám sice vítězství uniklo, přesto 2. místo Martina Tomčaly, čtvrté Petra Příkazského a páté Alice Florekové, všichni z tercie a, zaslouží velkou pochvalu.

Všem našim úspěšným matematikům srdečně gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.