Matematický duel 2018

18-duel-27V druhém březnovém týdnu se zúčastnilo 12 žáků naší školy v polském městě Chorzów mezinárodní matematické soutěže DUEL. Naši žáci poměřili své matematické dovednosti se žáky z Gymnázia Mikuláše Koperníka Bílovec, z BRG Kepler Graz a z AZSO Chorzów.

Soutěž probíhala ve třech věkových kategoriích, v každé z nich školu reprezentovali čtyři studenti. V těchto čtveřicích pak soutěžili i v týmové soutěži. Obě soutěže probíhaly bezprostředně po sobě a tak bylo počítání pro všechny soutěžící velmi náročné.

Nejlepších umístění jsme dosáhli v kategorii C určené pro žáky tercií a kvart. Na krásném druhém místě skončila Vendula Onderková, na čtvrtém Ondrej Dulanský a na šestém Anna Pecháčková, všichni z kvarty a. Společně potom s Jakubem Haraštou z kvarty b zcela ovládli soutěž družstev a po zásluze zvítězili. V ostatních kategoriích se nám tak nedařilo. Potěšilo nás ale 6. místo Dariana Poljaka v kategorii B, 6.místo Jany Pallové a 7.místo Denisy Chytilové v kategorii A.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v matematických soutěžích

Za PK matematiky Mgr. Jitka Čtvrtníčková