Ústřední  kolo Matematické olympiády 2018 kategorií A a P

Od neděle 18. 3. 2018 do pátku 23. 3. 2018  na Gymnáziu Jakuba Škody proběhlo ústřední kolo Matematické olympiády 2018 kategorií A, P.

Děkujeme všem firmám, které podpořily realizaci ústředního kola Matematické olympiády.
 

Spokojenost s průběhem celotýdenní akce projevili jak soutěžící, tak oficiální hosté. 
Vítězům budeme držet pěsti v celosvětových kolech. 
Průběh si lze připomenout v naší bohaté fotogalerii.

Jan Raška, ředitel GJŠ Přerov

Aktuality

 

(23. 3. 2018 - 19:30) Matematická olympiáda 2018 - kategorie P je definitivně u konce. Gratulujeme všem vítězům, smekáme kompletně před všemi účastníky tohoto náročného klání, a postupujícím do mezinárodního kola držíme palce a přejeme i tu pověstnou trochu štěstí.

Přikládáme také tabulku s oficiálními výsledky.

(23. 3. 2018 - 14:30) Pár desítek minut po skončení praktického kola, kde mladí programátoři vytvářeli programy na konkrétní zadání mnohdy velmi zapeklitých problémů ;-) , přinášíme pár fotografií těchto nadějných programátorských mozků při práci. V této chvíli již se úlohy vyhodnocují a porovnávají se výsledky obou kol a za pár minut bude znám vítěz celého ústředního kola MO 2018 kategorie P.

--------------------------

(22. 3. 2018 - 11:45) Celé dnešní dopoledne MO kategorie P patřilo teoretické části soutěže z níž máme fotodokumentaci.

Po obědě navštívili soutěžící firmu MEOPTA, kde se seznámili s produkcí a výrobními postupy této celosvětově působící firmy. Večer byl věnován seznámení se s výpočetní technikou a operačním systémem připraveným na páteční praktickou část.

(22. 3. 2018 - 21:30)  Doplněny fotografie do galerie o zahájení kategorie P.(od snímku 76)

------------------------

(22. 3. 2018 - 11:45) V Žurnálu Univerzity Palackého v Olomouci si můžete přečíst článek o návštěvě našich matematických olympioniků z kategoria A v Olomouci a na Pevnosti poznání Univerzity Palackého.

-----------------------------------

(21. 3. 2018 - 23:35) Ústřední kolo Matematické olympiády 2018 kategorie A je definitivně ukončené a nejlepšího středoškolského matematika tedy definitivně známe. Ve středu dopoledne proběhlo vyhlášení výsledků kategorie A. Přiložená tabulka obsahuje oficiální výsledky kategorie A.

(21. 3. 2018 - 23:15) Doplněna fotogalerie o fotky z noční prohlídky Helfštýna.

(20. 3. 2018 - 14:45) Doplněna galerie fotografií o fotky z druhého soutěžního dne. Najdete na ní fotku svého favorita na vítěze? ;-) Kdo jím bude se dozvíte zítra. Dnes až jistě do pozdních večerních hodin bude komise opravovatelů pečlivě posuzovat řešení jednotlivých úloh, aby zítra dopoledne mohl být vyhlášen ten nejúspěšnější řešitel. Těšit se můžete i na fotografie z vyhlašování výsledků.  

-------------------------

(19. 3. 2018 - 14:20) Zatímco studenti řešili první část příkladů ústředního kola Matematické olympiády 2018 kategorie A, zasedla Ústřední komise Matematické olympiády k řešení otázek souvisejících s průběhem letošního ročníku MO, který bude završen účastí reprezentace na Mezinárodní MO (IMO) v Rumunsku. 

Přinášíme pár fotografií z průběhu soutěže a zasedání ÚKMO.

------------------------

(19. 3. 2018) 18-mo-18-23Slavnostním zahájením nejvyšší úrovně matematické soutěže pro středoškoláky - ústředního kola Matematické olympiády kategorie A - otevřel ředitel gymnázia Jakuba Škody v Přerově Mgr. Jan Raška v aule školy třídenní klání nejlepších českých středoškolských matematiků.

Přivítal nejen nejlepší řešitele krajských kol této soutěže, ale také členy Ústřední komise Matematické olympiády. Mezi oficiálními hosty slavnostního zahájení byli představitelé Olomouckého kraje, statutárního města Přerova, Univerzity Palackého, JČMF a středoškolští či vysokoškolší pedagogové. Tito pozdravili studenty, popřáli jim hodně úspěchů při řešení obtížných matematických úloh a poděkovali všem, kteří mají nějaký podíl na tom, že tato nejvyšší matematická soutěž mohla pokračovat letos již 67. ročníkem.

Závěrem všichni se zájmem vyslechli ještě poutavé a vtipné matematické zamyšlení doc. Jaromíra Šimši.

Přerovské Gymnázium Jakuba Škody je hrdé na to, že se mohlo stát hostitelem této významné akce, a přeje všem účastníkům i hostům příjemný pobyt plný matematických i osobních zážitků i setkání.

Ústřední kolo MO 2018 finančně podpořili

Slozka1

Záštity

 

Nad 67. ročníkem ústředního kola MO převzali záštitu:

  • RNDr. Jiří Rákosník, CSc. - ředitel Matematického ústavu Akademie věd ČR.
    Matematický ústav Akademie věd ČR je spolupořadatelem 67.ročníku ústředního kola MO.
  • RNDr. Josef Kubát - předseda Jednoty českých matematiků a fyziků

 

UP logo_horizont_cz

při realizaci ústředního kola MO spolupracuje GJŠ s Univerzitou Palackého v Olomouci


Program MO 2018

Podrobný program ústředního kola MO 2018 (ve formátu .pdf)

 

Jak se k nám dostanete?

Pěšky nebo taxi

  • Gymnázium Jakuba Škody, Komenského 29
  • Hotel FIT Přerov, Dvořákova 21b

Cena Taxi k Hotelu FIT cca 80 Kč

 

Autobusem

Přerov, aut. st. - Přerov, Dvořákova (přímý spoj č. 111,112)