Vítězná cesta našich mladších matematiků v Matematické olympiádě

moNa začátku dubna proběhlo okresní kolo MO pro kategorie Z6, Z7 a Z8 a uzavřelo tím soutěžení v Matematické olympiádě pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků nižších gymnázií.

Tento ročník byl pro naše žáky velmi úspěšný a až na jednu výjimku v kategorii Z7 vyhráli všechno, co se dalo!

Nejúspěšnější byla kategorie Z9 určená pro žáky kvart a devátých ročníků ZŠ, ve které probíhá okresní i krajské kolo. V okresním kole obsadili naši kvartáni prvních pět míst s plným počtem bodů a dalších osm kvartánů bylo úspěšnými řešiteli. Do krajského kola bylo pozváno celkem dvanáct našich žáků, kteří se opět velmi výrazně prosadili. Vítězkou se stala Vendula Onderková z tercie a před Amálií Dostalíkovou z kvarty a. Čtvrté místo obsadila Anna Pecháčková z tercie a, pátý byl Vít Ulehla z kvarty a. Dalších šest kvartánů se stalo úspěšnými řešiteli.

V úterý 4. dubna 2017 proběhlo okresní kolo Matematické olympiády pro kategorie Z6, Z7 a Z8. Žáci přerovského okresu již tradičně soutěžili na naší škole a v Hranicích na ZŠ Struhlovsko. Ve všech třech kategoriích se celkem zúčastnilo 64 žáků.

Žáci naší školy navázali na úspěch svých spolužáků z kvart. V kategorii Z6 obsadili čelo výsledkové listiny. O vítězství se dělí Šimon Tesař a Filip Večeřa, o následující dvě místa Lenka Poljaková a Linda Tomišová. Mezi úspěšnými řešiteli byl také Jáchym Kouba.

V kategorii Z7 nám vítězství sice uniklo, ale druhé místo Martina Tomčaly ze sekundy a je také velkým pěkné. Mezi úspěšnými řešiteli byli i Dominika Filipová, Patrik Prinz, Petra Bártová, Matěj Beťák a Julie Skýpalová.

V kategorii Z8 jsme měli opět dva vítěze, Aničku Pecháčkovou z tercie a a Jakuba Haraštu z tercie b. Úspěšnými řešiteli byli dále Lukáš Raška, Hana Nesvadbová, Vendula Onderková, Tomáš Drkoš a Ondrej Dulanský.

Výsledkové listiny jednotlivých kategorií

Fotogalerie ze školního kola MO

Předmětová komise matematiky