Den studentstva 2015

phoca thumb_l_den-studentstva-027V pondělí 16.11.2015 se na naší škole konal Den studentstva, který pro žáky organizoval Studentský senát GJŠ. Připomenutí si Dne boje svobodu a demokracii bylo rozmanité. Leitmotivem byla hodnota svobody, kterou je těžké si vydobýt, natož udržet. Ve vestibulu školy byla nainstalována výstava „U nás pomáhali taky", která prostřednictvím dokumentárních fotografií připomíná okamžiky roku 1968 jako výrazné memento i současných východních příslibů.

Před hlavním programem v aule školy uctily čtvrté ročníky a oktávy oběti víkendových pařížských událostí minutou ticha .

Následoval třídílný film Hořící keř, který mapuje okolnosti alarmujícího činu Jana Palacha, oběti komunistického režimu. Třetí ročníky a septimy na hodnotu svobody navázaly sledováním dokumentárních filmů projektu Jeden svět na školách a následnou diskusí. Většina žáků gymnázia si pak mohla svobodně vybrat jednu z dvaceti dílen, kterou pro ně připravili spolužáci. Uplatnění principu peer to peer zafungovalo a zdá se, že když něco dlouhodobě funguje, není třeba to měnit.

Pondělní atmosféru zachycuje fotogalerie zde

Pemap