Den studentstva 2017

17-den-studentstva-0041Dne 16. listopadu proběhl na naší škole Den studentstva pořádaný Studentským senátem GJŠ. Akce se setkala s velkým úspěchem a hlavně nadšením, které ze zapojených lidí šlo cítit a vytvářelo velice pohodovou a uvolněnou atmosféru.

Pro žáky prim až kvint, včetně prvních ročníků si starší spolužáci připravili dílny s různými druhy činností. Na výběr měli od sportovních aktivit (fotbal, florbal, bowling…) přes dílny které nás měli i něčemu naučit (tvůrčí psaní, společenský tanec…) až po čistě oddechové dílny (stolní hry, piškvorky, malá farma…).

Starší studenti, kteří nevedli žádnou z dílen měli také připravený pestrý program. Měli možnost se zůčastnit workshopů Žiju v demokracii, či Právo. Další směr jak netradičně studijně strávit dopoledne byl film Osmy který pojednává o období normalizace u nás, a o v té době aktivně pracující Chartě 77, a následná přednáška s diskuzí na téma Jeden svět na školách. A rozhodně o nic méně zajímavá byla přednáška externích odborníků - biologu na téma Slunce+ fotosyntéza= prales, a poté samozřejmě diskuze.

Doufáme, že se tohle trochu jinak pojaté vzdělávání či studentské soužití všem zúčastněným líbilo, a těšíme se na příští ročník. Fotky z většiny dílen najdete kliknutím na odkaz nebo úvodní fotografii. 

Za studentský senát - předseda Vojtěch Janek

Pemap