O škole

GYMNÁZIUM JAKUBA ŠKODY

Gymnázium Jakuba Škody patří k nejprestižnějším středním školám nejen Olomouckého kraje. Za svou stopadesátiletou existenci si vybudovalo pověst špičkové vzdělávací instituce, která má svým studentům co nabídnout. Dnes snese Gymnázium Jakuba Škody nejpřísnější kritéria, což ostatně potvrdily i závěry školních inspekcía také srovnání maturitních výsledků v celorepublikovém měřítku.

Nabízíme studentům špičkové prostředí a vybavení. My sami ale za nejcennější, co jim můžeme nabídnout, považujeme roky strávené s lidmi, kteří je opravdu chtějí něco naučit. 

Na gymnáziu je možné studovat jak osmiletý, tak čtyřletý cyklus. Cílem obou je soustavná příprava studentů na studium na vysokých školách, kvalitu gymnázia potvrzuje i statistika počtu studentů přijatých na VŠ. Naši studenti se také pravidelně zúčastňují různých středoškolských soutěží a olympiád, v nichž dosahují výborných výsledků.

Sdružení přátel gymnázia Přerov a Nadační fond Jakuba Škody

Součásti gymnázia je i Sdružení přátel gymnázia Přerov a Nadační fond Jakuba Škody, jehož účelem je především finančně podporovat akce pořádané gymnáziem a poskytovat nadaným studentům stipendia za úspěchy v olympiádách a soutěžích. Prostředky získáváme jednak od rodičů studentů, kteří mají možnost přispět na jeho činnost, jednak od společností ze soukromého sektoru, které se stávají sponzory gymnázia.

Díky finanční pomoci od našich sponzorů jsme mohli v posledních letech modernizovat počítačovou síť spolu s jednou z učeben IVT; spolu s nimi také učebny biologie, chemie, jazyků, fyziky, češtiny a mnoho dalších. Všem našim sponzorům děkujeme.

Projekty

Kromě výuka zpracovávají vyučující GJŠ řadu odborných a didaktických projektů, které mají přispět ke zkvalitnění výuky na gymnáziu.

Filmy o naší škole

V prosinci 2014 začal vznikat ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci cyklus filmů Příklady dobré praxe, které ukazují ilustrují některé aspekty organizace a výuky na naší škole. V současné době jsou vytvořeny filmy Mimoškolní činnost, Správa školy, Postavení přírodních věd, zejména matematiky, v systému středního školství a Absolvent před tabulí.

 

Kontakty

Gymnázium Jakuba Škody, Přerov
Komenského 29
750 11  Přerov

IZO: 000842966
IČ: 00842966
DIČ:

číslo účtu: 9330831 / 0100

tel: +420 581217790
fax: +420 581299800

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: http://www.gjs.cz/

 

DPO - pověřenec pro ochranu osobních údajů: Mgr. Petr Vavřík, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Stravování:
Zařízení školního stravování Přerov
www.zssprerov.cz
Přihlášky a odhlášky stravy: 581 701 554

Modit