Krajské kolo olympiády ve FJ - 2016

francouzskavlajkaVe středu 16. března se konalo v olomouckém domě dětí krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Naši školu reprezentovaly studentky Sára Zbožínková z kvarty b, Anna Štěpánová z kvinty a a Zuzana Křížová ze septimy a. Všechny postupně prošly všemi úskalími soutěže a v silné konkurenci žáků a studentů středních škol z celého olomouckého kraje se rozhodně neztratily.

V kategorii A1 se umístila na pěkném čtvrtém místě Sára Zbožínková. V kategorii B1 se sice loňské vítězce Anně Štěpánové obhájit první místo nepodařilo, ale i druhé místo je velkým úspěchem. V nejtěžší kategorii , v kategorii B2, nechala všechny soupeřky za sebou Zuzana Křížová a s velkým bodovým náskokem zvítězila.

Předmětová komise francouzského jazyka děkuje všem jmenovaným studentkám za účast a vynikající reprezentaci naší školy a Zuzce Křížové budeme držet palce v kole ústředním, které se bude konat 9.května v Praze.

Meopta