Tulipánový měsíc

tulipan-1Koncem února 2016 jsme se s paní profesorkou Krejčí zúčastnili výzdoby onkologického oddělení Fakultní nemocnice Olomouc v rámci příprav tzv. Tulipánového měsíce, který již tradičně pořádá občanské sdružení Amélie. Cílem projektu je přinést s jarem i naději onkologicky nemocným i jejich blízkým.

Občanské sdružení Amélie se snaží poskytovat psychosociální pomoc lidem s onkologickým onemocněním. Lépe řečeno, snaží se zpříjemnit život lidem nemocným rakovinou. Již čtvrtý rok zdobí po celý měsíc březen olomouckou onkologickou kliniku obrázky tulipánů, které nakreslily děti z celého kraje. Letos se projektu v olomouckém kraji zúčastnili žáci pěti škol, mezi nimi i naše gymnázium.

Tulipán je také symbolem této neziskové organizace, jejíž počátky sahají do roku 2005 a která působí v několika nemocnicích napříč celou Českou republikou. Mezi dobrovolníky, kteří onkologické oddělení vyzdobili, jsme se letos přidali i my - tři studenti GJŠ – Silvie Kociánová, Kristýna Vykopalová a Jakub Gogela, všichni z kvinty a. Do Olomouce jsme vyrazili v úterý 23. února odpoledne.

Organizátoři akce nás seznámili s činností Amélie a poté jsme se vrhli do výzdoby onkologické kliniky. Soudě podle reakcí pacientů i jejich blízkých, naše snaha se setkala s kladnou odezvou. Výzdoba kliniky se moc líbila a my jsme se domů do Přerova vraceli s pocitem dobrého skutku. Za zprostředkování děkujeme obzvlášť paní profesorce Kateřině Krejčí a již se těšíme na příští rok.

Jakub Gogela, kvinta a

Hanácká kyselka