Exkurze - Linde a HZS Přerov

hasici-2Pokusy se suchým ledem, kapalným dusíkem i balení potravin ve vakuu. To vše jsme viděli na školní exkurzi ve středu 10.června do Linde v Brně.

Ihned po příjezdu do firmy se nás ujal příjemný zaměstnanec, který nám vysvětloval krátce historii a účel firmy v prezentaci a poté nám ukazoval teorii v praxi. Všechny pokusy, které prováděl, jsme sledovali z těsné blízkosti a některé jsme si vyzkoušeli doslova „na vlastní kůži". Někteří naši spolužáci si neobohatili pouze znalosti, ale také jídelníček zmrzlinou s příchutí kofoly, vyrobenou za pomoci suchého ledu.

Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí zajímavou formou a strávili jsme příjemný den s naší třídou mimo školní prostředí. Výlet jsme ještě zakončili dobrým obědem a jeli zpět do Přerova.

Viktor Gala V.b

V dubnu jsme podnikli exkurzi do hasičské zbrojnice v Přerově. Dozvěděli jsme se, že naši hasiči mají čtyři hlavní výjezdové vozy a plno dalších vozidel. Každé vozidlo má svou specializaci. Dále mají několik osobních aut, jeden člun a raft. Mohli jsme si vyzkoušet hasičský oblek, helmu a speciální kleště na vyprošťování z aut. Vyzkoušeli jsme si vyšplhat na tyč, po které hasiči sjíždí při vyhlášení požáru. Poté si někteří z nás vyzkoušeli odtáhnout figurínu o váze cca 80kg. Zhlédli jsme ukázky různých přístrojů na měření plynů, radiace atd.

Exkurze byla zábavná a poučná. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých věcí, které souvisí s každodenní činností našich hasičů. Přinášíme i několik málo fotek.

Matěj Ševčík, III.A

PSS