Pěvecký sbor GJŠ v dubnu sbíral ocenění

bratislavaStříbro v mezinárodní soutěži v Bratislavě

V termínu 24.-26. dubna 2014 se PS GJŠ zúčastnil své první mezinárodní soutěže, a to Slovakia cantat v Bratislavě. Měli jsme zde jedinečnou možnost slyšet špičkové sbory z celé Evropy (např. z Ruska, Dánka, Turecka, Slovinska, Švédska a jiných) a nabrat tak plnou náruč inspirace a motivace k další práci. Náš sbor se k velkému nadšení sboristů zařadil podle počtu získaných bodů do stříbrného pásma. Ještě před návratem jsme dostali několik nabídek k účasti na jiných zahraničních soutěžních festivalech, jichž snad v budoucnu využijeme.

Zlato v Ostravě

16. dubna 2014 se náš sbor zúčastnil jako každým rokem krajského kola Celostátní soutěže středoškolských pěveckých sborů v Ostravě. Letos jsme byli skutečně dobře připraveni, protože jsme jako jediný sbor v naší kategorii získali zlaté pásmo a tím také možnost postupu do celostátního kola Opava cantat, které se koná v listopadu.

Gympláček získal zlato v Uničově

11. dubna se přípravný sbor Gympláček zúčastnil krajského kola Celostátní soutěže dětských pěveckých sborů v Uničově. V konkurenci mnoha těles se mu podařilo obsadit zlaté pásmo a získat velmi kladné posudky poroty, což je pro Gympláček dosud nebývalý úspěch.

Sbormistryně Mgr. Kateřina Skácelová

ČEZ