Anglie 2013

TowerBridge8. června se padesát tři studentů naší školy vydalo s pedagogickým doprovodem na studijně poznávací zájezd do Anglie.

Po celodenní cestě nás časně zrána přivítaly útesy doverské. Následoval přesun do města, které se na týden stalo naším domovem. Torquay, jako by chtělo dostát svému přízvisku anglická Riviéra, nás přivítalo nádherným slunečným počasím. Příznivých podmínek jsme využili k návštěvě pláže a muzea plného zmenšených modelů zobrazujících anglický životní styl. Večer si pro studenty přijely hostitelské rodiny.

V pondělí ráno jsme odjeli do Paigntonu, druhého města oblasti Torbay, kde se nachází jazyková škola LaL. V ní studenti absolvovali studijní část pobytu.

Odpoledne byla vyhrazena výjezdům do zajímavých míst v hrabství Devon. Mohli jsme tak poznat největší města oblasti, Plymouth a Exeter. Jednomu z nejoblíbenějších turistických lákadel Británie, Eden Projectu, byl věnován celý den. Zde jsme mohli mimo jiné v tzv. biomech na vlastní kůži pocítit atmosféru tropického pralesa.

Milovníky vycházek do přírody potěšil výlet do Dartmooru, kde ti zdatnější mohli vyšplhat na místní skály a pokochat se výhledem po okolí.

Nevynechali jsme ani poslední město oblasti Torbay, malebný Brixham s replikou lodi piráta Francise Drakea.

Poslední den pobytu byl vyhrazen Londýnu. Přestože si s námi počasí zahrálo ruletu, zvládli jsme procházku Westminsterem i vyhlídkový let na Londýnském oku. Pár šťastlivcům se dokonce podařilo na vlastní oči spatřit královnu s rodinou při přehlídce Trooping the Colour. Závěr obstaral lodní přesun do Greenwiche a návštěva místního parku s observatoří. Pak už jsme unavení a promoklí usedli do autobusu a plní zážitků se vydali na cestu domů.

Fotografie najdete ve Fotogalerii>>

PSS