Přerovem projede „cyklistický had"

V Přerově se bude konat čtvrtá cyklojízda

4.cyklojizdaProjet si na kole sedmikilometrovou trasu Přerovem a upozornit na to, že městská cyklistika může být příjemnou alternativou přepravy. To je hlavní myšlenka v pořadí už čtvrté cyklojízdy, kterou pořádají studenti Gymnázia Jakuba Škody společně s městem Přerovem. Hromadná cyklovyjížďka se uskuteční ve čtvrtek 20. června podvečer, kdy Přerovem projede „cyklistický had", kterému bude do rytmu vyhrávat rádio.

Akce začne o půl šesté odpoledne na Masarykově náměstí – a než se peloton vydá na přerovské silnice, čeká na účastníky půlhodinový zábavně – soutěžní program. „Atmosféru zpříjemní hlavně dětem gymnazisté, kteří si pro nejmenší účastníky připravili zábavné soutěže o ceny. Zároveň tu předáme ceny deseti účastníkům, kteří vyjádřili svůj názor v anketě týkající se cyklodopravy. Účast na naši akci přislíbilo i rádio, které na bídne hudební ochutnávku," uvedl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík. Svůj stánek budou mít na náměstí i městští policisté, kteří účastníky seznámí s bezpečnou jízdou na kole, na místě se zájemci mohou seznámit i s nejnovějšími trendy v oblasti cyklistiky. „Lidé si mohou vyzkoušet třeba takzvaný strida bike - unikátní designové skládací jízdní kolo s nízkou váhou a bleskovým systémem složení, na vyzkoušení jim zapůjčíme i hand bike – kolo s elektrickým pohonem pro tělesně postižené. K dispozici bude i tříkolka, skládací mini kola a elektrokola," doplnil jeden ze spoluorganizátorů akce Marek Šindar.

Úderem šesté hodiny se pak cyklisté seřadí a společně vyjedou po předem vytipované trase. „V čele pelotonu pojede kvůli bezpečnosti na silnici auto městské policie. Zároveň apelujeme na účastníky této cyklojízdy, aby nepodcenili vlastní bezpečnost a pokud mají možnost, nechť se vybaví reflexní vestou a pokud možno i cyklistickou přilbou. Helmy u dětí považujeme za samozřejmost," konstatoval ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki.

Po sedm kilometrů dlouhé cestě čeká na účastníky v cíli odměna – bezplatné promítání filmu Auto*Mat, na který se mohou přijít podívat do restaurace Base Camp v Kainarově ulici. „Jedná se o časosběrný dokument. Je to inspirující, vtipný a emotivní příběh z dílny režiséra Martina Marečka, který si pokládá otázky typu: Ovládáme město nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista neb o populista? Odpovědi na tyto dotazy dostává divák hravou formou," uvedla k filmu jedna z pořadatelek – učitelka Helena Netopilová z Gymnázia Jakuba Škody.

Macho Motorsports