Přednášky z Univerzity Tomáše Bati na GJŠ

PrednaskyUTBV pátek 15.2. proběhla na naší škole přednáška inženýra Romana Slavíka na téma: „Bionika aneb co se člověk naučil od přírody". Pan Slavík studentům vysvětlil pojem bionika (slovo vzniklo spojením slov biologie a technika) a na řadě velmi zajímavých příkladů ukázal kde a jak se člověk nechal inspirovat přírodou (suchý zip, přísavky, speciální textilní materiály, ozubená kola, tvar letadel, výbava vojáků, samočistící omítky...).

V úterý 26.2. se uskutečnila na naší škole další přednáška inženýrky Pavlíny Vltavské na téma: „ Tenzidy od počátku jejich vývoje až po současnost". Obsah přednášky byl rozšířením učiva chemie na téma tenzidy. Paní Vltavská na závět přednášky navíc umožnila některým studentům pomocí speciálního přístroje posoudit některé defekty kůže.

Obě přednášky byly určeny studentům druhých ročníků a sext.

Simona Večeřová

Pemap