DUEL 2011

Ve dnech 22. - 25. 3. 2011 proběhl v Přerově na hotelu FIT již 19. ročník mezinárodní matematické soutěže DUEL. Hlavním organizátorem soutěže bylo v tomto ročníku GJŠ jako partner UP Olomouc v projektu MATES. Čtyřdenní akce se zúčastnili žáci pěti gymnázií. Chorzow (Polsko), Bílovec (ČR), Graz (Rakousko), GJŠ Přerov a Lyceo Labriola Řím (Itálie). 
GJŠ organizovalo tuto soutěž již podruhé v její historii. Z každé školy se soutěže účastnilo družstvo 12 žáků, kteří matematické příklady řešili ve třech kategoriích jak v soutěži jednotlivců, tak v soutěži družstev. 

Vlastní soutěž probíhala ve středu. Nejlépe si s řešením matematických příkladů poradili týmy žáci z Chorzowa a z Grazu. Z našich zástupců byl nejúspěšnější Lukáš Chmela, který kategorii „B“ (celkem 19 žáků v kategorii) vyhrál s plným počtem bodů!! V kategorii „A“ byla z GJŠ nejúspěšnější Eva Gocníková na 6. místě (celkem 18 žáků v kategorii) a v kategorii „C“ byl nejúspěšnější z GJŠ Tomáš Kremel na 3.-6. místě a Jan Gocník na 7. místě (celkem 18 žáků v kategorii). 

V průběhu čtyřdenního pobytu si soutěžící prohlídli prostory GJŠ a při celodenním výletu navštívili Slavkov a Brno.

Pemap